Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megéri-e kamionosnak lenni...

Megéri-e kamionosnak lenni külföldön?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy német cégnél dolgozik-e valaki? És ha igen akkor tudna írni egy pár információt ..(mennyit keres,stb.)

2019. okt. 9. 16:56
 1/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
91%
YouTube ST22Lacika, nézd és tanulj
2019. okt. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megéri, főleg ha legalább középfokú németed van, és szépen beszéled, helyesen írod a nyelvet. A firma imádni fog.
2019. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De a kamionos az mind külföldön dolgozik, csak van aki innen indul és ide érkezik. Szerintem ez azért jobb mint teljesen kiköltözni. Bár ha az a cél hogy végleg ott letelepedni akkor az más.

AZ a legkevesebb hogy tudsz valamilyen nyelvet mert már a másik országban éppen nem tudja azt senki.

Hiába tudod a németet, ezzel a franciáknál éppen úgy semmit nem érsz mint spanyolban sem.

Meg a legtöbb helyen akikkel találkozik a kamionos az már mind bevándorló munkahely.

Pont ugyan úgy van orosz, kirgiz és iraki munkás, csak echte nincs.

Sőt nagyon sok helyen már van a tartózkodó és számitógépbe kell beirni az adatokat és monitoron kell figyelni az utasitást, ami annyiból áll hogy hová, hanyas rampára vagy raktárba kell menned a kiadott papirral.

Ott oda adod és kész, már csak dolgoznod kell tovább, ami az áru elrendezés, csuszásgátló stb , spaniferezésből áll.

Az hogy mennyit keres azt először felejtsd el, ahol sokat lehet keresni ott sokat is lefoghatnak, különböző károkra. Ezt pedig nagyon könnyű össze szedni, mert a legtöbb helyen senki nem segit, nem irányít a betolatásnál és nagyon könnyen neki tolatsz valaminek és bizony egy lápma már le is tört.

Nézz utána mennyibe kerül még ha magad cseréled is ki.

Arról már ne is beszéljünk ha a gumit húzod bele valamibe . AZ száz ezrekbe kerül és ez a te sarad lesz.

Szóval össze tettebb munka ez mint gondolná sok ember.

Ja és arról ne felejtkezz el hogy mindíg előre kell gondolni a bevásárlásokra, mit hol tudsz megvenni, hová tudsz kamionnal bemenni mert ha ez szombaton jut eszedbe , akkor már nem is tudsz kamionozni, nem mozoghatsz az autóval mert kell a folyamatos pihenő.

Persze ezeket senki nem emlegeti mert olyan egyszerűnek tűnik de problémás dolgok ezek.

2019. okt. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

aki kamionozni akar, KAMIONOZNI (és nem pizza futárnak lenni 40 tonnással) az ne nagyon menjen külföldre, azok mind belföldeznek... Itt a keleti régióban van már csak az oldschool kamionos szakma, amikor több száz-ezer kmt nyomsz le 1 fuvar alatt. Spanyolból fel svédbe, ilyet te hol találsz külföldön? Ritka mint a fehér holló, míg a Waberersnél pl vagy Supernovánál csak hogy párat említsek ez gyakori. Nem mellesleg ma már pénzben sincs akkora eltérés... Csak a magyar cégek nagy többsége próbálkozik mindig a pénzlehúzással.


Én utálom a gyűjtőzést meg a pár száz kmes fuvarokat, szóval biztos nem mennék külföldre. Inkább hadakozok itthon a cégekkel, de akkor hadd legyek igazi kamionos, és nem csak pózer gyökér mint a legtöbb nyugati "kamionos"

2019. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Eléggé átgondoltam magam (egyébként lány vagyok). Nagyon elbizonytalanodtam.. Valószínűleg mégsem leszek kamionos: túl stresszes, kissé bonyolult is..= ami igazából tetszett benne az : EGYEDÜL vagyok, "láthatom„ A világot, és vezethetek.

Viszont sajnos így fogalmam sincs hogy mi legyek...

Köszönöm a valaszokat :)

2019. okt. 14. 07:13
 6/6 anonim ***** válasza:
A kamionozás nagyon szép kívülről, mert csak az utakon suhanó csillogó kamionokat látod mint kívül álló. Nem látod a veszekedéseket a főnökökkel, a megkerülhetetlen KRESZ bírságokat, a rád jövő hasmenést vezetés közben, az eltévedéseket (amelyet nem könnyű korrigálni egy akkora döggel), az idegtépő dugókat, a stresszt hogy ha 10 percet késel, már nem engednek be és dekkolhatsz egész hétvégén egy gyárkapu előtt, nem látod a műszaki gondokat (bár azok egyre ritkábbak), a totózást a vezetési időkkel, a beállásokat lehetetlen szűk helyekre, az ellenállhatatlan álmosságot, amelyik rád tör 1000 km után, stb. Nagyon gondold meg.
2019. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!