Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogtalanul bírságoltak meg...

Jogtalanul bírságoltak meg gyorshajtásért?

Figyelt kérdés

A történet röviden:

Ma érkezett egy 30.000Ft-os bírság gyorshajtás miatt. 9. 21-én lőttek le Szajol és Törökszentmiklós között a 4-es úton 116km/h-val 90 helyett. Ebben számoma az a furcsa hogy lakott területen kívül eső autóútról beszélünk, ahol ugye 110km/h a megengedett. Megmondom őszintén a táblákat nem néztem, rutinból haladtam a forgalommal, 8 éve vezetek eddig egyszer sem volt gyorshajtásom.

Néhány cikk az interneten arról tanuskodik hogy az említett helyen a közelmúltban emeleték 110km/h-ra a sebességhatárt 90-ről.

A cikkek:

[link]


[link]


A kérdésem az lenne hogy jártatok már hasonlóan, lenne e valamilyen tanácsotok, illetve hogy milyen úton módon tudnék fellebbezni a bírság ellen?


A hely gps koordinátái: 47.179694, 20.337806 (google-n meg tudjátok nézni.



#gyorshajtás #bírság #Szajol. Törökszentmiklós
2019. okt. 15. 17:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%
Az minősül Autóútnak ahol kint van az autóút tábla! Pont!
2019. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Beviz Elek ***** válasza:
63%

Az autóút akkor autóút, ha ezt táblával jelzik ("Autóút kezdete" nevű tábla). Hiába felelne meg (szerinted) egy út az autóút követelményeinek, ha nincs kint a tábla, akkor nem autóút és lakott területen kívül 90km/óra a sebességhatár.


Nem ítéllek el azért mert gyorsan hajtottál, én is szoktam, de a büntetés teljesen jogos. Egy dolgot tudsz tenni, beballagsz a postára a csekkel és 30ezer Ft-tal és szépen kifizeted a büntetést.

Ez van, én is fizettem már, ilyen az élet.

2019. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Beviz Elek ***** válasza:
63%

Ahol 2x2 sávos lesz: 47,1818022, 20,3543253


Én főútvonal táblát látok, nem autóút kezdete táblát.

2019. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%
4-es egy főút, itt lakom. Ráadásul abban sincs igazad, hogy megfelel az autóút követelményinek, olvasd el az UME előírásokat, az egytizede nem fog ráilleni.
2019. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
85%

"Egymástól elzárt 2x2 sávos út lakoterületen kívül autóútnak minősül."

Inkább frissítsd fel a KRESZ tudásodat okoskodás helyett. Az az autóút, ahol kint van az autóút tábla.

2019. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Alex Fly ***** válasza:
87%

1. Nincs autóútként kitáblázva, ergo nem autóút. Tehát a megengedett legnagyobb sebesség nem 110 km/h, hanem 90 km/h.

2. A 116 mind a 90-nélb mind a 110-nél nagyobb, tehát úttípustól függetlenül túllépted a megengedett sebességet.


Konklúzió: mindenképpen teljesen jogos a büntetés.

2019. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes, hogy mindenkit lepontoz valaki, pedig az igazat írják. Egy út akkor autóút, ha kint van a megfelelő tábla.


Egyrészt óvatosan használd a wikipédiát, ha már mindenképp azt használod rendes forrás helyett Másrészt olvasd már el VÉGIG a wikipédiás definíciót, aminek az elejét olyan szépen kimásoltad (ez azok után még inkább gáz, hogy valakit leoltasz, mert "Látom a cikkeket sem sikerült elolvasnod"):


"Az autóút: gyorsforgalmi út, kizárólag gépjárműforgalomra, külterületen két vagy több, belterületen négy vagy több forgalmi sávval, egy vagy - egymástól fizikailag elválasztott - két pályával. Kezdetét és végét Autóút és Autóút vége tábla jelzi."


Látod azt az utolsó mondatot? A wikipédián direkt vastaggal kiemelték, hogy még a buta emberek is észrevegyék. Nyilván szándékosan hagytad ki, hogy itt az oldaladra álljunk, vagy hogy összevesszünk egymással, vagy tudja a fene. Inkább csinálnál valami értelmeset, ha ennyire unatkozol.


Na de, ha még alaposabb akartál volna lenni, és a tényleges forrást használtad volna (tudom, ezzel már nagyon sokat várnék el egy magadfajta IQ-betyártól), akkor megnyitottad volna a KRESZ-t valamelyik weblapon, és az elején gyönyörűen csokorba van szedve az összes fontos fogalom. Itt láthattad volna, hogy:



"2. § Fogalmak

m) Autóút: jelzőtáblával autóútként megjelölt út."


Puff, még egyszerűbb, még azon se kell gondolkoznod, hogy 1 sáv? Vagy 2? Lakott terület? Vagy se? Direkt tök egyszerű és egyértelmű, nehogy valaki félreértse. Még szegény szellemileg visszamaradott jogsis társainkra is gondoltak, amikor megírták. Igazuk van, nekik is ugyanolyan joguk van vezetni.


Persze akkor nem tudtál volna kiírni ilyen felesleges és ostoba kérdést.

2019. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
91%

A 4-es majdnem végig sima főút.

Két rövid szakasz van, ahol autóút. ( Vecsés-Üllő, Albertirsa-Cegléd)


Attól, hogy osztott pályás és 2x2 sávos egy főút, még nem lesz automatikusan autóút. Csak az az autóút, ahol kint van a tábla.

2019. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
82%
Szinte minden nap járok azon az úton, ott azon a szakaszon bizony 90 a megengedett, utána Tiszapüspökinél a kereszteződés előtt 70, aztán 90, aztán Fegyvernek előtt van 110.
2019. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Jhhaj istenem…sejthettem volna hogy a gyakorikérdésektől megszokott szinvonalat fogják hozni a válaszolók. Osszátok az észt, mindenbe beleköttök, degradáltok, közben annyi ostobaságot hordtok össze hogy már azt sem tudom sírjak vagy nevessek…komolyan mondom…elszomorító.

Persze tisztelet a kivételnek, mert ugye akadt olyan is aki normális hangnemben fogalmazta meg a válaszát.

Néhány dolog ami reflektálnék:

A rutin nem arról szól hogy árokba hajtok mert az előző autós is ezt tette. A rutin számoma azt jelenti hogy a közlekedés során táplálkozok a tapasztalataimból, ennyi.

Ilyen szinten kiforgatni a szavaimat, hogy „de volt gyorshajtásod csak nem kaptak el érte” már a vicc kategória, komolyan mondom..szánalmas.. és egyesek szerint még én keltem a feszültséget:’D


Miért kéne bebizonyítanom hogy autópálya?! úúúramisten…hát én kiégtem:’DD 116-al mentem 110 helyett…iiiigen tisztában vagyok vele hogy átléptem a sebességkorlátot… 0.54%-al…ember.. egyszerűen nincs joguk megbüntetni. Ez olyan mintha 50 helyett 52.7km/h-val mennék és bírság járna érte, ne szórakozz már…


Az is lényegtelen hogy te főútvonal táblát látsz a google street 4 évvel ezelőtti felvételein és hiába osszátok az észt az autóút tábláról, mert hasonlóan hozzám, fogalmatok sincs arról, hogy ott van e az a táblva vagy sem…de még ha jártatok is arra az elmúlt 24 órában, amit erősen kétlek(de ti tudjátok hogy nincs ott a tábla) akkor nyilván azzal is tisztában vagytok hogy 09. 21-én milyen szabályok vonatkoztak arra az útszakaszra.. persze hogy tudjátok, amikor a válaszolok 95%-a valószínűleg az élete során egyszer sem fordúlt meg arra…


Hidegen hagy hogy elhiszed e, vagy sem, de én senkit nem pontoztam le.

Jhhajjj istenem megint a tábla…nem másoltam ki az egész definiciót…hogy összeugrasszalak titeteket jézusom:’D sírok:DD Az üldözési mániáidat szerintem a pszichológusoddal beszéld meg ahelyett hogy engem fárasztanál vele..

Látom a szövegértés nem az erősséged, ezért most írásba foglalom hogy: elismerem, illetve tisztában vagyok azzal hogy az autóút kezdetét és végét táblával jelölik, szóval teljesen feleslegesen fröcsögteted itt a nyálad, mivel fogalmad sincs arról hogy kint van e tábla, vagy sem…de szerencsére ma is ki tudtál valakit osztani az interneten, mondjuk ez a címeres ostobaság amit itt össze hordtál teljesen érdektelen, mert az újjadból szoptad ki azt az információt hogy szerintem az autóútat nem jelöli tábla..lényeg hogy kicsit segíthettem abban hogy levezesd a kisebbrendűségi komplexusaidat, amiért vertek gyerekkordodban, esteleg testi, lelki visszamaradottságaid vannak, vagy tudom is én hogy lesz valaki annyira élettelen hogy gyakorikérdéseken bele álljon valakibe, elkezdejen személyeskedni, sértegetni és ilyen választ írjon.

Na mindegy, azért szeretném megköszönni annak aki legalább megpróbálkozott azzal hogy normálisan hangnemben, építő jelleggel válaszoljon a kérdésemre. Részemről a dolgot lezártnak tekintem.

2019. okt. 16. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!