Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nem én vezetem a saját...

Quattrola kérdése:

Ha nem én vezetem a saját autómat, akkor kinek kell fizetni a gyorshajtásért kirótt bírságot? Valamint ki kapja a büntetőpontokat? Hogyan lehet ezt az illetékes bevallásával intézni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Büntetőpontot nem kapsz, csak csekket, ez az objektív felelősség. Befizeted és szépen lerendezed azzal, aki vezette az autót.
2017. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az üzembentartó fizet.

Az gondolom te vagy.


Ha az illető bevallotta, akkor nyilván ki is fogja fizetni, de ezt már egymás között rendezitek, magánügy.

Ha nem akarja kifizetni, de bizonyítékod van, hogy ő volt, akkor max peres úton követelheted a pénzed.

De a rendőrséget ez nem fogja érdekelni, mármint a büntetés szempontjából, mert a pénzt akkor is tőled várják, és ha nem fizetsz, a te fizetésedre/vagyonodra indítják el a végrehajtást.

2017. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Picit vitatkoznék az első két válaszolóval. Ugyanis az üzembentartó mentesül a felelősségre vonás alól, ha egyértelműen bizonyítani tudja (pl. menetlevéllel, vagy szabályos kölcsönadási szerződéssel), hogy más vezette abban az időben a járművét.


Forrás: [link]

(Mentesülés fül)

2017. aug. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ha ezek fennállnának, arra kitért volna a kérdésben, de a megfogalmazás arra utal, hogy az illetékjes utólag bevallja, elismeri, hogy ő vezetett, de előzőleg nem írtak róla papírt.

Bár ha hajlandó aláírni, akkor azt vissza lehet dátumozni.

De az egész olyan életszerűtlen nekem, hisz ha elismeri, akkor fogja magát, és befizeti a csekket, vagy odaadja a pénzt a tulajnak, nem?

2017. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező ismerte volna a kimentési lehetőséget, és lenne a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvényben meghatározott adatokat tartalmazó teljes bizonyító erejű magánokirat a kölcsönadásról, akkor nem kérdezett volna.


Az nem derült ki, hogy az elkövető elismeri-e a szabálysértést, és hajlandó-e odaadni a pénzt az üzembentartónak?


Ha az elkövető nem hajlandó jótállni a szabálysértésért, pláne nem fog neki hátrányt jelentő utólagos okirathamisításba belemenni. És akkor a kimentéssel nem élhet az üzembentartó.


Ha az elkövető jótáll a szabálysértésért, akkor viszont nem érdemes ilyen okirathamisítást elkövetni.

Egyrészt, mert a kimentési eljáráshoz illetéket kell fizetni.

Másrészt, akkor megállapításra kerül a vezető személye, és kap előéleti pontot (büntetőpontot).


El nem ismerés esetén csak polgári per lehetősége marad.

Elismerés esetén egyszerűbb, ha az elkövető odaadja a pénzt, mert akkor nem kell a kimentéssel bajlódni, illetéket fizetni, és senki sem kap előéleti pontot.

Gyorshajtást korlátlan számban lehet elkövetni, nem jelent az üzembentartó számára hátrányt, ha nem hárítja másra a szabálysértést. Ráadásul, mivel objektív felelősség keretében fizet, nem is kerül megállapításra, hogy ő szegett szabályt

2017. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nemcso ***** válasza:
Az én tulajdonomban lévő autóval apósomat mérték be gyorshajtáskor. A papírt és a csekket én kaptam. Após visszaírt, hogy ő volt a vezető a gyorshajtáskor. Ő kapott egy új, nevére szóló csekket, amit befizetett. Ennyi.
2017. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!