Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Romániaban ittas vezetésért...

Romániaban ittas vezetésért elvették a jogosítványomat. Van valaki hasonló helyzetben Romániából?

Figyelt kérdés

Röviden 2018 végen kisebb anyagi kárral járó baleset után szondába kellett fújni, 0.4 fölötti érték jött ki, ezután 2x vérvétel 1 óra különbséggel (eredmény 1.00, 0.80) (Bűncselekményként kezelik)

Ügyvédet fogadtam, kifizettem a vér vizsgát, ami rajtam állt megtettem. Azóta megkaptam a vádiratot. Azon kívül semmi. Mindjárt egy éve nincs ítélet, telik az idő úgy hogy közben nem vezethetek... Kaptam egy papírt ami helyettesíti a jogosítványt (Dovada), amin az áll hogy "vezetési jog nélkül "... Az egész ügyben az a baj, hogy ez az idő (a balesettől kezdve a bírósági tárgyalásig) amíg nincs ítélet elvész... Nem vonodik le a büntetésből. Ha valaki van még ilyen helyzetben vagy ismer bárkit aki hasonló helyzetben van az kérlek írjon!


Fontos, hogy romániai ügyről legyen szó mert sajnos sokkal szigorúbb törvények vannak Romániaban az ittas vezetéssel kapcsolatban...


A dolgot őszintén megbántam, nincs szükségem, hogy bárki is még belém rúgjon...


Előre is köszönöm szépen


2019. okt. 26. 04:32
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Javaslom, hogy inkább egy román vagy legalább erdélyi magyar fórumon futtasd meg ezt a kérdést. És ne sajnálkozz az ottani törvények szigorúságán, kérlek, mert az ittas vezetés rengeteg ártatlan és kevésbé ártatlan áldozatot szed és valós közérdek az ellene történő minél szigorúbb és következetesebb fellépés. Akkor is, ha téged ez rosszul érint.
2019. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Úgy kell neked, bocs.
2019. okt. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Alex Fly ***** válasza:
Mi a kérdés?
2019. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínüleg érvénytelenítik (vagy ahogy nálunk mondják - anulálják majd a jogsid). Kapsz egy év eltiltást, és újra kell majd járd a sofőriskolát nulláról, vizsgákkal együtt ha még akarsz vezetni.

Amúgy kicsit meg kell sürgetni az ügyet, vannak helyi megoldások erre, amelyeket itt nem fogok leírni, privátban sem. Lehet jobb, ha vársz.

2019. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es látom témában vagy, kérlek segíts!


Tudom, hogy miattunk vannak ezek a szigorítások de a probléma az, hogy tavaly év vége óta nincs könyvem, nem vezethetek és ítélet sincs. Engem ez zavar, hogy együttműködtem a rendőrséggel mindenben, felvállaltam, beismertem mindent, mégis húzzak egy időt egy éve. Vállalom a következményeket de ez egy nem fair következmény...Külföldön (akár Magyarországon is) az ilyent gyorsított eljárásban intézik/ vagy levonodik a büntetésből az addig eltelt idő...


És próbálkoztam román forumokon is de többet átkozódnak mint segítenek...

2019. okt. 26. 13:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha tudnám hogy a bíróságon levonják az eltelt időt, akkor nem érdekelne. Mert ha 1 évig eltiltanak és én már szinte 1 éve nem vezettem akkor hamarosan kezdhetném újra az egészet és úgy jó lenne. De ahogy utána néztem Romániában az ilyesmire nem gondolnak...
2019. okt. 26. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Azert huzodik az ido mert a kutyat se erdekli hogy te hamarabb visszakapd a jogsidat.

Munkatarsam balesetezett, a szondaban jott ki 1.6 vagy meg tobb, a rendor csodalkozott hogy mas ennyitol mar allni se tud, nemhogy vezetni.

Fel ev utan vissza volt adva a jogsija, o tudta hol kell intezkedni.

Masik ismerosom nem intezkedett, neki 5 ev eltiltast adtak.

Tobbet nem segitek, az ilyet mind te nem tudom sajnalni.

2019. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindennek van egy ára. Most azt fizeted.

Igen, szerencsére Romániában komolyan vesznek még dolgokat. Moldvában pl. olyan program van, ahol az ittas vezetők a közúti balesetben elhúnytak holttesteinek tisztításánál/összerakásánál kell asszisztáljanak (+eltiltás+jogosítvány újra megszerzése).

Nem tudom, mit bántál meg, azt, hogy most ellehetetlenítik az életedet, vagy azt, hogy megölhettél volna ártatlan embereket. Örülj, hogy megúszod ennyivel.

A nemzetközi ügyvéd órabére valami hihetetlen összeg, mikor kerestem, 50000 ft körül mozgott, ha magyarországi vagy.

Egy nagyon közeli barátomat egy elaludt sofőr nyírta ki, belement egy parkolóba.

Ne haragudj, de azt kapod, amit érdemelsz.

2020. aug. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!