Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A nemzetkozi biztositast es...

A nemzetkozi biztositast es annak fizeteset igazolo zold papir elegendo egy szemelyauto muszaki vizsgaztatasanal?

Figyelt kérdés
Azt tudom, h kell lennie nalam csekkbefizetest igazolo szelvenynek vagy valaminek amivel igazolom h a kocsi biztositva van. nem csekken fizetem hanem automatikusan vonjak felevente, viszont ezeket a kis igazolokartyakat akkor kuldik rola amikor kedvuk van. (aegon) jelenleg valami 8.hoig ervenes kis papirkam van, de juliusba fizettem be fel evre miutan kaptam. ennek megfeleloen 2020ig ervenyes nemzetkozi zoldpapirt. eleg ha ez nalam van a vizsgaztatasnal?
2019. okt. 26. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én járok műszakira, ott már egy ideje nem kérik, hogy igazoljam, mert a rendszerben megnézik. Gondolom máshol is így van.
2019. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[Azt tudom, h kell lennie nalam csekkbefizetest igazolo szelvenynek vagy valaminek amivel igazolom h a kocsi biztositva van.]

Ezt, honnan tudod?


„III. Fejezet

ELLENŐRZÉS ÉS NYILVÁNTARTÁS

A biztosítási fedezet fennállásának igazolása

45. § (1) A forgalmi engedélybe történő üzembentartói adat bejegyzése és a̲ ̲g̲é̲p̲j̲á̲r̲m̲ű̲ ̲i̲d̲ő̲s̲z̲a̲k̲o̲s̲ ̲v̲i̲z̲s̲g̲á̲l̲a̲t̲a̲ ̲s̲o̲r̲á̲n̲, továbbá a közúti forgalomban résztvevő jármű ellenőrzésekor a biztosítási fedezet fennállását a̲z̲ ̲e̲l̲l̲e̲n̲ő̲r̲z̲é̲s̲r̲e̲ ̲j̲o̲g̲o̲s̲u̲l̲t̲ ̲h̲a̲t̲ó̲s̲á̲g̲ ̲e̲l̲e̲k̲t̲r̲o̲n̲i̲k̲u̲s̲ ̲ú̲t̲o̲n̲,̲ ̲k̲ö̲z̲v̲e̲t̲l̲e̲n̲ ̲l̲e̲k̲é̲r̲d̲e̲z̲é̲s̲s̲e̲l̲,̲ ̲a̲ ̲k̲ö̲t̲v̲é̲n̲y̲n̲y̲i̲l̲v̲á̲n̲t̲a̲r̲t̲ó̲ ̲s̲z̲e̲r̲v̲v̲e̲l̲ ̲s̲z̲á̲m̲í̲t̲ó̲g̲é̲p̲e̲s̲ ̲k̲o̲m̲m̲u̲n̲i̲k̲á̲c̲i̲ó̲s̲ ̲k̲a̲p̲c̲s̲o̲l̲a̲t̲ ̲s̲e̲g̲í̲t̲s̲é̲g̲é̲v̲e̲l̲ ̲e̲l̲l̲e̲n̲ő̲r̲z̲i̲.”

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról

Ezt a bekezdést a 2013. évi XXI. törvény 14. § (1) állapította meg. Hatályos: 2013. VII. 1-től.

2019. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a szerelo mondta akihez viszem vizsgaztatni.
2019. okt. 26. 20:14
 4/5 anonim ***** válasza:

A férjem vizsgabiztos, azt mondta nem kell igazolni, amikor a rendszerbe felviszik az autót műszakira, akkor látják, hogy van-e érvényes biztosítás, vagy nincs. Ha van, akkor minden oké, nem kell hozzá semmi más.

Akkor jó, ha nálad van, ha pl aznap kötötted online a biztosítást, mert akkor a rendszerben még nem látják, akkor ha odaadod a kötvényt vagy szerződést, ők átállítják a státuszt és beszkennelik a dokumentumot a hatóságnak, utána lemegy a vizsga.

2019. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek!
2019. okt. 27. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!