Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire nagy...

Szerintetek mennyire nagy gond, ha nem ülök autóba?

Figyelt kérdés

Nemrég szereztem a jogsimat, kb. 3 hónapja. Abból 2 hónapot autóval jártam melóba, amíg össze nem törtem.


Na most, magát az oktatást élveztem anno, azt hittem jó is lesz vezetni. De mikor kikerültem egymagam a forgalomba, rájöttem, hogy a kis autóm igazából egy mozgó koporsó.


Rengetegszer volt még ezalatt a két hónap alatt is olyan, amikor épp hogy el tudtam kerülni a balesetet. Egyrészt volt amikor kezdőként nem figyeltem megfelelően, másrészt volt olyan, amikor mások nem figyeltek.


Aztán egy hónapja lehetett kb. amikor az előttem haladó autóba a másik sávból belehajtott frontálisan egy másik autós, mert elaludt. Ott mind a kettő autó utasai ottmaradtak, nagyon komoly volt.


Aztán egy gyenge pillanatomban nem vettem észre egy másik autóst, aki szintén nem látott engem és mi is csattantunk. Nem írom le részletesen, de ott is betett nekem az a karambol, mivel nagy volt, az autó meg totálkár.


Egyszerűen nem akarok már beleülni egy autóba sem. Maga a közlekedési morál, a közlekedéssel járó stressz, a biztonság hiánya taszít. Mert elég ha a másik nem figyel, rosszul lesz vagy akármi és már meg is van a baj.


Mióta vonattal közlekedem, sokkal kényelmesebb és biztonságosabb, no meg olcsóbb, viszont időben nem éri meg.


Ami viszont a fő probléma:

Van egy kisfiam és egy feleségem. Ugye maga az autó kell, ha valami iszonyatosan sürgős dolog van, vagy esetleg nem megoldható másképp az utazás. De a párom állandóan cseszeget, hogy mennyivel jobb lenne, ha kocsival mennénk nyaralni, ha autóval vinném ide-oda. Mert úgy sem lehet semmi baj, mobilisabbak vagyunk, stb... ez igaz is. Én megértem, hogy kényelmesebb, de egyszerűen nem akarok autóba ülni.


Van esetleg nálatok olyan, ahol fenn áll hasonló probléma?


2019. okt. 29. 04:56
 1/5 anonim válasza:
100%

Ha kilépsz a házból már veszélyben vagy.

Gyalogosként, biciklivel is és képzeld, vanak nagyon durva vonatbalesetek is.

2019. okt. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De nyilvánvalóan nagyobb esély van a balesetre, ha mindenki 70-el megy, nem pedig 10-el.


Általánosságban véve több a gyalogos baleset, meg a háztartási. Csak azt nem mondja a statisztika, hogy a gyalogosba beleszámít mikor elesik az illető, a háztartásiba meg hogy csúnyán megvágja magát. Míg ugyebár a közúti balesetnél nagy százalékban halálos balesetek történnek.

2019. okt. 29. 06:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján rengeteget gondolsz esetlegesen bekövetkező negatív eseményekre. Úgyhogy én azt mondom, amíg állandóan ezt látod az autózásban, ne vezess. Tulajdonképpen vonzod a bajt, mert folyton arra gondolsz, mi sülhet el rosszul.
2019. okt. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes dolog, különösen kezdőként, ha egy baleset után nem mersz vezetni. Ez majd idővel elmúlik és megjön az önbizalom is újra. Ha megtanulsz defenzív módon és nyugodtan vezetni, akkor azért nagyban leredukálható egy baleset esélye. Szóval, nem kell ez miatt föladni a vezetést. Szerintem.
2019. okt. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Irány a pszichológus...

Az embere félti az életét, de örökké nem kattoghat ezen..

2019. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!