Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan úszhatnám meg? Mire...

Furfangos Frigyes kérdése:

Hogyan úszhatnám meg? Mire hivatkozzak?

Figyelt kérdés
Tegnap megbírságoltak járdán parkolásért. Bútorokat hoztunk le a lakásból, mire leértünk már ott volt az értesítő, közterület-felügyelő sehol.

2019. nov. 5. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Fotó készült, az eljárás elindult. Ha nekiállsz nem fizetni, akkor csak a tét fog szépen lassan emelkedni.

A szabálysértést elkövetted, dokumentálva lett, egyértelmű szituáció, nincs mit kimagyarázni, megúszni.

2019. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ez totál menthetetlen helyzet.
2019. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Sovány vigasz, de akinek vittük a bútort, azt mondta beszáll felesbe. Mennyi ilyenkor a " tarifa" ?
2019. nov. 5. 13:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor jársz a legjobban ha azonnal kifizeted.

Jártam már így én is, csak nem a járdára, hanem a járda és az úttest közötti elméletben füves, gyakorlatban betonkemény földterületre álltam.

Bementem, aztán mondta, hogy a kolléga jóindulatú volt, a parkrongálás és a tilosban parkolás (ha tábla nem engedélyezi, a járdán is tilos, de volt az utca elején tábla is) közül a kedvezőbb büntetési tételt választotta ki. Kifizettem, vége, ennyi.

2019. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 D. Brasco ***** válasza:
Fizesd be es kesz.kar is kinlodnod barmilyen trükközéssel nem fogod meguszni!Ha meg nem fizetsz akkor majd a behajto ceg fog jelentkezni ,de amikor mar rajta van a buntetesen a kamatos kamat
2019. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1, Feleztek a cimbivel . 2, megvárod míg behajtásra kerül leveleztek es rákerdezel hogy milyen jogviszonyba vagytok van e szerződésetek egymással hogy került hozzájuk az adataid amj jogsertő . Aztàn lekopnak .
2019. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kopnak le, hülyeséget beszélsz.
2019. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Főleg azért nem kopnak le, mert itt nem egy szolgáltató adja át a tartozást egy behajtó cégnek (mint pl. egy mobilszolgáltató), hanem egy hatóság a Belügyminisztérium adatbázisából tudja az adatokat, és mint egy büntetést, behajtja. Legrosszabb esetben letiltatják a fizetésből, vagy végrehajtás alá vonják.
2019. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kivétel nélkül mindenki tud hivatkozni valamire szabálysértés esetén. Ha ki lehetne magyarázni, akkor értelmét vesztené az egész szabályrendszer.

Az úttesten nem lehetett volna várakozni? Két lépést spóroltatok, vagy nem?

2019. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Fogalmatok sincsen a jogaitokról , mert rögtön fizettek be csekket mert rendőr meg közteres stb a hatóság . Fenét , nem kötelezhet rendőr sem aláíratni semmilyen jegyzőkönyvet sem tudja behajtani ha hivatalosan lépésenkėnt eljártok magatok , mivel nincs letisztázva a jogi viszony sem a közteressel sem a parkolótársasággal sem behajtókkal szerződés . Ezek akik nem kapják meg csak úgy az adataitokat sem kutakodnak , ettől nagyobb gondok esetén is protokoll engedélyek kellenek . Ezt kell kijárni , viszont ha aláírtok nem véditek meg magatokat mert a Kádár rezsim meg a média megvezet titeket akkor mindig birkaként fizettek .
2019. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!