Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Éjjeli vezetést segítő szemüve...

Éjjeli vezetést segítő szemüveg hasznos lehet? Vagy csak kamu?

Figyelt kérdés
2019. nov. 29. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kamu, ha találsz jót, nagyon hasznos tud lenni. Édesapám egy retro sárga szemüveget használt ilyen célra mindig. Én néha egy nagyon enyhe napszemüveget, ami nem a legjobb érthető okok miatt, de jobb, mimt a semmi.


Sokkal kevésbé fárasztó, ha van egy jó szemüveged. Kisebb a kontraszt, kevésbé szűkül-tágul a pupillád, kevésbé kell erőlködnie a látóközpontnak, amitől kevésbé fáradsz.


Persze nem mindenkinek segít egyformán. Ha alapból nem tartod az éjszakai vezetést fárasztónak, akkor egy ilyen szemüveg semmit sem segít. Illetve akkor sem segít feltétlenül, ha amúgy nagyon fárasztónak találod, mivel minden ember más. Érdemes kipróbálni magadnak, mielőtt konkrét döntést hozol.

2019. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ.
2019. nov. 29. 11:18
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

A sárgás üvegnek több előnye is van. Egyrészt valamennyire szűri a szembe jövő féynekből a legvakítóbb kékes összetevőt, másrészt a sárga színben a legjobb a látás kontrasztja.

És nem fárasztja a szemet.

2019. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én szemüveges vagyok. Az utcán is használom. Sokat vezetek, most rendeltem éjszakai vezetéshez az [link] szemüveget.

Pl ezt: Polarized Day Night Vision Flip Up Clip On Glare Lens Glasses Sunglasses Yellow

Vagy erről az oldalról tudsz választani komplett szemüveget.

[link]

2019. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!