Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha ha nem...

Hiitsme kérdése:

Mi történik akkor ha ha nem tudom megfizetni a tömegközlekedési bírságot sehogy sem?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőtt utaztam az MVK villamosán és megbírságolták. A bírság oka " nem volt jegyek " volt csak a rosz jegyet adtam oda amit reggel váltottam és mikor mondtam az ellen őrnek H ez a rosz jegy és nyújtottam volna a másikat az már nem érdekelte most és még büntetett helyben nem tudtam kivezetni és mivel csak látogatóban voltam arra és drága oda az útam később se most kiküldték egy 35120ft-ról szóló csekket de ezt sem tudom megfizetni mivel nem állok úgy anyagilag. Mi fog történni ha nem tudok fizetni valaki segítsen ( elöször bíróságoknak meg)

#tömegközlekedés #bírság #tömegközlekedési bírság
2019. dec. 4. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérgetsz anyagi okaidra való tekintettel részletfizetési lehetőséget, ezt vagy elutasítják, vagy nem.

Utána ha a bíróság elrendelheti a behajtást. Ezelőtt pl kocsidat le tudja foglalni, hogy ne írhasd át a rokonod nevére.

Így is úgy is meg kell fizetned, idővel, illetve ahogy bonyolodik csak több lesz az összeg...

2019. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*Kérhetsz

*nincs "ha"

2019. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Te hol tanultál magyarul? Alig van helyesen leírt szó, több olyan is van, ami értelmetlen a szövegben.

Utólag semmit nem tudsz tenni, csak fizetni. Ha az esettel kapcsolatban legalább két pártatlan tanúd van, akkor panasszal élhetnél, illetve élhettél volna már az nap. Az ellenőr ugyanis törvénytelenül járt el. Aláírtad egyébként a jegyzőkönyvet?

Ott azonnal kellett volna cselekedned. Nem igazolod magad, nem működsz közre, ragaszkodsz az igazához. Ha nem éred el a célod, akkor hívni kell rendőrt.

Ha nincs senki, aki igazolná az állításod, akkor már nehéz lesz vitázni, ha el is fogadtad a pótdíjazást, akkor tk. el is vágtad magad alatt a fát.

Mindegy, ezen már kár siránkozni. Azért próbálj meg tárgyalni velük, elmondani mi történt, hogyan történt. Írásban tegyél panaszt, kötelesek kivizsgálni. Sajnos halasztó hatálya ennek nincs, tehát a megjelölt időpontig akkor is fizetned kell, ha utólag igazat adnak. Akkor vissza kapod a pénzt. Ennek az esélye meglátásom szerint egy ezrelék.

Részletfizetés kérésére van mód, és rend szerint rá is állnak.

2019. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!