Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Párom külföldi (nemzetközi)...

Párom külföldi (nemzetközi) jogosítványával vezetheti jelenlétemben az én cégautómat?

Figyelt kérdés
2019. dec. 8. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a kapott a tulajdonostól (gondolom a cég) engedélyt, akkor igen.
2019. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vezetheti,de csak ha rajta van a neve azon a hivatalos,cégbélyegzővel ellátott listán az autó adataival,amit az autóban kell tartani.Az hogy te ott vagy,mint cég tulaj úgy nem ér semmit,mert nincs róla hivatalos dokument.Baleset esetén a biztostó nem fog fizetni.Tehát biztosan nincs rajta,ha megkérdezted.Rendőr nem szokta kérni ezt,vagy nagyon ritkán.
2019. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Köszi a választ, igen, nincs rajta. Az ügyvezetőnkkel csináltunk egy standard meghatalmazást, miszerint: Én, XY ügyvezető, meghatalmazom XY-t (azaz engem) hogy vezetheti a KFT tulajdonában lévő X típusú autót, stbstb, ami cégszerű pecséttel és aláírással alá van írva , stb.

Ha hozzáírjuk a párom (feleségem) nevét is, akkor minden OK?

2019. dec. 8. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hozzá kell írni, mert azt nem lehet utólag, hanem ugyan olyan papirt kell neki is kiállíttatni.
2020. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!