Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Büntetnek azért ha ilyen led...

Büntetnek azért ha ilyen led stroboszkóp van a kocsin és menet közben nem villogóra állítom hanem sima világításra?

Figyelt kérdés
[link]
2010. júl. 20. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. júl. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha "E" szabványú és úgy szereled fel, illetve kötöd be, hogy a vonatkozü jogszabály (6./1990. KöHÉM-rendelet) szerinti világító-fényjelző berendezések valamelyikének megfeleljen, akkor nem büntethetnek érte. Ha ez nem jön össze, akkor szabályellenes, közúton nem használható.
2010. júl. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Annak a bizonyos "E" szabványt szokták jelölni a terméken ha igen mi a jele?
2010. júl. 20. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:
az előzőnek. hiába van tüv vagy bármilyen elismert jelzés. nem felel meg, mert megkülönböztető jelzésnek minősül ha forgalomban használod. ha parkolóban , vagy egyéb helyen állva van bekapcsolva nem büntetnek, 10.000-30.000 a helyszíni bírság, ha nem fogadod el, feljelentést tesznek, és akkor el kell vinned újra műszakiztatni, és lehet egy időre elbúcsúzhatsz jogsitól. nekem neoncsövem volt, 20.000 bírságot kaptam, elfelejtettem lekapcsolni mikor úton voltam.
2010. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!