Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Régebbi mozdonyoknak miért...

Régebbi mozdonyoknak miért volt "nem szokványos" végsebessége?

Figyelt kérdés

Például Szili 130 km/h, M63 szintén 130 km/h.

(tudom, manapság a Szili is csak 120)

De anno miért gondolták ezt jónak? Hol kellett az a plusz tíz a 120-hoz képest? Vagy ha arra számítottak, hogy nem lesz elég a 120, akkor már miért nem 140, ami egy viszonylag gyakoribb kiépítési pályasebesség? (a 130-hoz képest legalábbis)



#végsebesség #mozdony #engedélyezett sebesség
2019. dec. 16. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az akkoriban reálisan szükségesnek gondolt legmagasabb pályasebességhez igazították a járművek paramétereit. A plusz 10 km/h nyilván azért kellet, hogy egy-egy vastagabb tenyerű vezér ténykedése esetén legyen némi tartalék a rendszerben.
2019. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Pl.: az autóknál is fullra ki van használva a végsebesség? Nem. Így nem értem a kérdést.
2019. dec. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az autóm 250et bir menni (és ott is leszabályoz) de 100al járok vele. Holnap megyek is és leszabályoztatom 100 km/h-ra.
2019. dec. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy mennyi az engedélyezett, illetve sok minden befolyásolja is. Mennyire van szükség, milyen sebességnél gazdaságos még a gép, az adott típus mennyire " használja el " a pályát adott sebességgel, stb.


Classic Szergej is 100-ra van engedélyezve, de nem egy vadabb vezér kergette meg őket 140-re is akár. Akkor Csörgőről is hallottam egy történetet mikor véletlen a teloc felé Szilibe való behajtás került, aztán futópróbán az óra szerinti 110 helyett szintén közel 140-et futott.

Akkor a 105-ös áttételű Nohab is képes volt elérni a 130-at szintén.

2019. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Pl.: az autóknál is fullra ki van használva a végsebesség? Nem. Így nem értem a kérdést."

Rosszul fogalmaztam: nem végsebesség, hanem ENGEDÉLYEZETT sebesség, ami gyártás, igénybevétel és karbantartás szempontjából nagyon nem mindegy.

2019. dec. 18. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!