Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik, ha az autóvevő...

Mi történik, ha az autóvevő nem saját adatokat ad meg az adásvételin?

Figyelt kérdés

Mondjuk, van egy régi autóm, amit meghirdetek. Jön egy szimpatikus egyén, aki azonnal kápével fizet, de hát sajnos, véletlenül otthon felejtette az irattárcáját, szóval csak bediktálja az adatokat az adásvételire.

Aztán nem íratja át, hanem elbontja az autót. Az okmányiroda meg engem zaklat, hogy se kötelezőt nem fizetek, se helyi adót, se ki nem vonattam. A vevő adásvételin szereplő adatai kitaláltak.

Ilyen esetben nekem kell kifizetni a forgalomból való kivonást? Esetleg még büntetést is?

Mert ha nem, akkor mi akadályoz meg engem, hogy magam bontsam el az autót, és írjak egy adásvételit kitalált adatokkal?


2019. dec. 23. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
2 példányban íródik az adásvételi. Az egyikkel neked kell bemenned az okmányirodába. Ha valaki "átejtett" és nem saját adatait adta meg az az ő baja.
2019. dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Ilyenkor feljelentést teszel és hosszú jogi procedúra után lekerül a nevedről.


Én ezért szoktam eladásnál mindig elkérni a vevő személyijét.

Ha nagyon nem bízol benne, akkor a neten le is lehet kérdezni az okmány érvényességét.

Itt:

[link]

2019. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Velünk ez már megtörtént.


Alapvetően annyi van, hogy mivel neked is kötelességed az okmányirodában leadni a papírokat, hogy eladtad az autót, így te védve vagy. Utána küldtek fél év múlva egy súlyadót az önkormányzattól arra hivatkozva, hogy nem lett átírva az autó, mi meg válaszul megírtuk, hogy mi bejelentettük. Ennek kb. 10 éve, azóta se keresett senki.

2019. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 D. Brasco ***** válasza:
63%
Most akkor téged tulajdonképpen mi érdekel?Az hogy mi történik ha valaki valóban átver téged, mikor eladod az autót....cagy az hogy miként tudnál ügyeskedni/trükközni azzal,hogy úgy teszel mint akit átcseszett a nem létező vevő?!
2019. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%

A te oldaladról némi plusz utánajárás az, amit bukhatsz, feltéve persze , hogy bejelentetted az eladás tényét.


A vevő oldaláról magánokirat-hamisítás , csalás, vagy valami hasonló tényállás - persze ha felszívódik és új életet kezd Laoszban, akkor nem.

2019. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha véletlenül otthon felejtette, akkor véletlenül nem eladó az autó, és nem is kell visszajönni akkor sem, ha megtalálja a személyiét.

Alap hogy ha én vagyok az eladó, akkor a vevő okmányait megnézem, ő is megnézheti az enyémet.

Aki "otthon felejti", annak valami vaj van a fején, felejtős. Az ilyen fog felhívni pár nap múlva, hogy "hogy megát a ótó, trélerezni kellett, becsaptá tesa, megyünk a sógorral egy kis bánatpénzé, de aztá' otthon legyé..."

2019. dec. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha írsz egy adás-vételi szerződést kitalált vevőadatokkal, akkor

1.) a kitalált vevő nem fogja a nevére íratni az autót;

2.) te pedig nem tudod érvényesen bejelenteni az eladást, mert a kormányablakban/okmányirodában ellenőrzik az eladó és vevő szerződésen szereplő adatait.

Ugyanez a helyzet, ha a nem valós vevő adatokat nem te írod kitalált szerződésre, hanem az iratait otthonhagyó vevő írja rá, vagy diktálja neked.

A nyilvántartásban semmit sem változtatnak.


Nem tudom, hogyan tudsz intézni ideiglenes forgalomból kivonatás(oka)t az autó okmányai nélkül? (A járműhöz tartozó okmányok eladó részéről történő átadásának, vevő részéről történő átvételének dátuma, időpontja óra:perc adatokkal szerepel az adás-vételi szerződésen.)

Végleges forgalomból kivonást pláne: ahhoz regisztrált bontóba kell leadni az autót (nem elég, ha te szétszeded otthon, vagy más szedi szét valahol), amit csak a tulajdonos tehet meg (ezt a törzskönyv adatainak megfelelő személyi azonosítóval igazolja), a jármű adatait a forgalmival vetik össze, és az ott kapott bontási igazolással és a rendszámok leadásával intézheti a kivonatást a kormányablakban/okmányirodában az igazolt tulajdonos.

2019. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt mondjuk nem tudtam, hogy az eladónak is kötelessége már bejelenteni az eladást. Amikor legutóbb adott el autót a család, legalább 10 éve, még csak a vevőnek kellett.

2019. dec. 24. 06:04
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindig is kötelező volt az eladónak is lejelenteni...
2019. dec. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Dehogy volt. Megtaláltam a rendeletet, 2009-es.

Az említett autót, rájöttem, pont abban az évben adtuk el, és utánaérdeklődtünk, hogy nem kötelező bejelenteni.

Aztán fél év múlva jött büntetés tilosban parkolásról, akkor vittük be az adásvételit bemutatni, hogy már eladtuk. Ha kötelező lett volna bejelenteni, akkor jött volna egy csekk a büntetésről, amiért nem jelentettük be.

2019. dec. 24. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!