Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A biciklisek java miért hajt...

A biciklisek java miért hajt át piroson?

Figyelt kérdés
Budapesten milliószor tapasztalom, hogy amikor az autóknak piros van, a kerékpárosok nem állnak meg, hanem sok esetben a zebrán átkelő gyalogosokon keresztül száguldoznak tovább, ami nagyon veszélyes a gyalogosokra nézve. Miért jó ez nekik, és ilyenkor a rendőr miért nem bünteti őket?

2019. dec. 28. 02:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Mert az esetek 99%-ában semmilyen büntetést nem kapnak érte, így nincs visszatartó erő.


"Miért jó ez nekik, és ilyenkor a rendőr miért nem bünteti őket?"

Azért jó nekik, mert nem kell megállniuk. Biciklivel bizony elég fárasztó 0-ra fékezni, majd újból felgyorsítani 20-30 km/h-s sebességre.

A rendőr általában azért nem bünteti, mert nem látja. Ha látja is, akkor se tartja olyan veszélyesnek, hogy azonnal intézkednie kelljen.

2019. dec. 28. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%

Mutass egy helyet, és elmondom, miért.

Nem minden piros egyforma.

2019. dec. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Pont a napokban büntették 50 ezerre az egyik futárgyereket egy ílyen akcióért, bár ez nem általános.


Szerintem is helye válogatja az okokat és tény, hogy autóval könnyebb visszagyorsítani. Nyilván az is számít, hogy nehezebb felelősségre vonni rendszám híján egy biciklist.


Tipikus helyzetek: csak egy zebrát véd a lámpa, átgurul a gyalogosok között ; gyér a keresztező forgalom; érzékelős lámpa nen érzékeli a bringást; sokáig szokott zárva lenni a sorompó, átgurul inkább. Én mondjuk egyiket sem tartom elfogadhatónak, igaz, érzékelős lámpánál magam is untam már meg bringával a várakozást.


Ezzel együtt sajnos sokkal veszélyesebb es gyakoribb jelenség az, amikor nagy sebességgel a piros elején húz át egy-egy gépjàrmű a kereszteződésen.

2019. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Budafoki x Karinthy keresztben 10 perc alatt 2 tucat jármű halad át a piroson.

Bringást még nem láttam ott pirosozni, pedig napi 6x járok arra.


A zebrát védő lámpa, ahol nem jön senki, nem igazán veszélyes, ha átmegy a bringás.

Büntethető. Az első ilyen büntetés után napi 80 szabálysértést fogok beküldeni videón a rendőrségnek, amit rögzítek a napi közlekedésem során, hogy tudják, meg, mit jelent a túlterhelés. Mindegyik jogilag erős, megalapozott videó. És kötelesek kivizsgálni. Sokkal több videót vagyok képes felvenni, mert van miből válogatni, mint amit 5 rendőr fel tud dolgozni egy nap.


Ők is engednek a zebrán átmenni és én sem megyek bele olyan pirosban, ahol forgalom is van. Nem úgy, mint azok, akikről már gyűjteményem is van.

2019. dec. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
Amíg a bringás betartja a szabályt nagyobb veszélyben van, mintha nem tárja be. Ez arra ösztönzi, hogy pirosozás életét menti meg néha.
2019. dec. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Beviz Elek ***** válasza:
27%

Azért ez nem annyira egyszerű.

Nem mindegy hogy a biciklis a Kerepesi-Hungària kereszteződésben megy át a piroson vagy pedig csak egy zebrán.

A #3-as által említett eset egyáltalán nem ért 50ezret, főleg ha mellé tesszük a Nissanos 10ezres manőverét.

Olyat még nem láttam hogy a biciklis a piros ellenére beszáguldott volna az embertömeg közepébe (bár biztosan volt rá példa), de olyat már igen hogy a piros ellenére elindult az embercsorda és elesett a biciklis. Bár az embercsorda a busz elé is lelép, ha átfut az egyik, akkor a többi birka körülnézés nélkül elindul. Érdemes egyszer kiállni a Nyugati pu elé fél órára és megnézni ahogy a sok öngyilkosjelölt rohan a villamoshoz.

Nem szeretem a bicikliseket, legtöbbször kamionnal közlekedek és sokszor nehéz őket kerülgetni, de ahogy gyalogosként is átmész ha nincs autó a láthatáron, szerintem biciklivel sem probléma ha áttekersz amennyiben ez nem jár veszéllyel.

2019. dec. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Ugyanazért, amiért az autósok java nem tartja be a sebességkorlátot, hanem 5-10-15 km/h-val felette megy, illetve ugyanazért, amiért a gyalogosok java átsétál a piroson, ha nem jön autó :) Mert ez egy olyan KRESZ szabály, amit az adott járművel szinte biztosan büntetés és baleset nélkül meg lehet úszni. Nem azt mondom, hogy ez így jó, csak a miértet. Bicajos nem fog gyalogost elütni, mert az neki jobbna fáj általában, mint a gyalogosnak.
2019. dec. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A legtöbb belvárosi zebránál nem állnak meg a biciklisek és belehajtanak a tömegbe. Napi szinten észrevehetős és sok esetben a gyalogosoknak kell hirtelen "menőverezni", hogy kikerüljék őket.
2019. dec. 28. 10:42
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Nézd, akkor ők a tahó biciklisek. Ugyanúgy tahókbmaradnak, amikor gyalog mennek, vagy amikor autóba ülnek. Aki leszarja a gyalogosok épségét, az pont ugyanilyen tahó lesz kocsiban is, csak másképp. Én speciel ilyen bicajost nagyon ritkán látok, pedig elég gyakran vagyok gyalog, motorral, mostanában kocsival is a belvárosban.
2019. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Az a jó, hogy valójában a bringasok java nem bunkó és nem közlekedik veszélyesen. Sőt! A bringások Java nem is ingázik, hanem vagy outizik, vagy hegyre megy. Zsák őket nem ismered, nem látod. És az ingázók közül sem látod azokat, akik nem a legnagyobb forgalomban tekerek, ahol te is közlekedsz.

De egy kerékpáros látványa felér a "java" kifejezéssel.

2019. dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!