Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos Budapestr...

Mennyire biztonságos Budapestről Kijevbe utazni hálókocsis vonattal?

Figyelt kérdés
Mi a garancia arra, hogy nem fosztanak ki amíg alszom pL?

2020. jan. 11. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

hááát... még ha privát fülkéd van akkor is necc. a hálókocsik fülkéin a "zár" csak játék, mindenképp úgy aludj, hogy az értèkeidhez ne férjenek hozzá.

Az EuroNight vonatokon amúgy van őr, és másik kocsiba sem enged át, de ő is bealszik :)

Kijev felé nem tudom mi a helyzet.

2020. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
A kijevi hálókocsin van hálókocsikalauz, aki a kocsi végén található átjáróajtót többnyire zárva tartja. Nyilván az nen zárható ki., hogy enyveskezű legyen egy szinten a hálókocsin utazó utastárs, de azért elég rizikós ilyen jól lehatárolható körben lenyúlni bármit is. Ha mégis izgulsz emiatt, kérj alsó ágyat, akkor rá tudsz feküdni az ágyra, ami alá beteszed a cuccodat.
2020. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bele sem merek gondolni, hogy miért nem veszel retúr repjegyet 15-20 ezer forintért..
2021. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
#3: Bizonyos távra a hálókocsis vonat kicsit más mint a repülő, sokkal kényelmesebb, belvárosbol belvárosba visz, besétálsz a pályaudvarra, felülsz a vonatra, nincs baszódas a poggyásszal, a sorbanállással, mivel az utat végigalszod, gyakorlatilag teleportálsz.
2021. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, egy másfél órás repülőt nyilván sokkal kényelmetenebb, mint egy kb 20 órás vonat út.
2021. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk az érdekelne, 1.5 óra alatt hova jutsz el repülővel?

Én általában Budapestről Ferihegyig :) A repülő akkor még biztos nem szállt fel.

Csak összehasonlításképpen egy Bp-München út repülővel nem 1:15, hanem kb. 5 óra a napomból, ha tömegközlekedek, akkor inkább 6 óra, hiába lakok metró mellett.

Megjártam párszor, nem kell bemutatni.

EN vonattal meg este 9-kor felszállsz a Keletiben, reggel 6-kor meg le Münchenben, ott kezded a napot.

2021. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mondjuk 1 óra alatt kijutok a reptérre. Ott várok még egy órát. Másfél óra az út Kijevbe. Ez három és fél óra, szemben a 20 órás vonat úttal. Oda-vissza 7 óra kontra 40. Jó szórakozást!
2021. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk Kijevben is jó messze van a reptér a központtól, mi repülővel mentünk, reggel busszal majdnem 1.5 óra volt, hajnal 4-kor Uberrel is fél óra.

Azért írtam, hogy bizonyos távra egyértelműen jobb a hálókocsi, Kijev már elég messze van, mondjuk a privát fülkében legalább nincs sok köcsög.

Vonattal túl sokat utazol el a nappalból, ezért mentünk inkább repülővel.

2021. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!