Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsgán sokat kell...

Elsősegély vizsgán sokat kell beszélni a tételekről?

Figyelt kérdés
Visszanéztem néhány régebbi itteni kérdést, és olyan válaszokat is találtam, hogy nekem megvoltak a kidolgozott tételek, meg mi megkaptuk az összes tételt kidolgozva. Ez a "kidolgozott" szó nekem úgy hangzik, mintha sokat kellene beszélni egy-egy kérdésről, míg nekünk az oktató azt mondta, hgy hogy egy-két mondatban el lehet intézni a legtöbb kérdést. Most akkor mennyit kell beszélni?
2020. febr. 4. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Néhány mondatban válaszolsz. Ha még belekérdeznek, azt is elmondod.


Nekem pl. fel kellett ismernem a leírásból, hogy artériás vérzéssel állok szemben, ezért azonnal csökkentenem kell a vérzést és utána artériás nyomókötést használni. Ez után még megkérték, hogy soroljam fel a főbb artériás nyomáspontokat.


Ha adsz egy email címet, elküldöm a (rondán szerkesztett) kidolgozott tételeket.

Ezek nincsenek kőbe vésve, de látod rajtuk miről van szó: ismerd fel a szituációt, prioritizáld a sérülteket, aztán lehetőségeidhez mérten lásd el őket.

2020. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az interneten fent vannak a tételek.
2020. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kell beszélni róla, hogy látszódjon hogy képben vagy a dolgokkal, és alkalmas leszel arra, hogy minimális segítséget nyújts egy bajba jutott embernek, míg kièr a mentő.


[link]

2020. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell sokat. Néhány mondatot kell mondani. Kérdezgetnek párat, arra válaszolsz, és ennyi.

Tehát nem olyan, mint egy durva tantárgy vizsgája, ahol több oldalas tételek vannak.

Nekem pl. az égési sérülések volt az egyik témám. Na, erről tétel meg tanulás nélkül is tud beszélni a legtöbb ember, annyira hétköznapi téma.

2020. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!