Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Személyek szállítása ebben az...

Személyek szállítása ebben az esetben igényel-e PÁV-ot, illetve bármi más engedélyt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Adott egy szállítmányozó cég, 9 dolgozóval (a vezetőséget nem számolom). Nekem van B kategóriás vezetői engedélyem, a többieknek nincs. A vezető rám bíz egy 9 személyes kocsit, hogy vigyem őket haza. Kell más is a B jogsin kívül ez esetben is?

2020. febr. 29. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

8+1 főig nem kell D1 vagy D jogsi.


Ha ezért külön kapsz pénzt akkor kell páv2 meg gki ( személyszállító) ha nem, akkor nem. ;)

2020. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jó, tehát hivatalosan szerződésbe foglalva van, hogy neked ezt kell végezned akkor igen. Így értettem a "kapsz pénzt". Ha feketén, akkor nem. Mintha munkaidő után a személyek külön-külön döntenek arról, hogy beülnek melléd és elmennek veled " valahová" és elvileg ( majd úgy is kijavítanak) baleset esetén viszont nem minösűl munkahelyi balesetnek ( szerintem).
2020. márc. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!