Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy, vagy hol tudnék olyan...

MateSomogyi kérdése:

Hogy, vagy hol tudnék olyan engedélyt kiváltani a MÁV-nál, hogy mozdonyon utazhassak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a mozdonyokat, kedvencem a V43. Szeretnék egy olyan engedélyt, aminek birtokában utazhatnék vele. Arra kérlek titeket, hogy írjátok le ennek kiváltásához szükséges feltételeket.

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2018. dec. 2. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Akkor mehetsz a mozdonyaikkal, ha mozdonyvezetőként alkalmaznak. Amúgy nem fognak felengedni, plánen me olyan indokkal, hogy "szeretem a mozdonyokat".
2018. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen engedély, de elég sok vele a hercehurca. Bár a legegyszerűbb MÁV-nál érdeklődni, amit biztosra tudok, hogy az engedély fizetős, és amellett még a gépen utazva a jegyet is meg kell venni az adott alkalomra.
2018. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az, hogy fizetős, nem baj. Nekem ez 20 rugót is simán megérne. Csak azt nem tudom, hogy van -e valami korhatár stb. Még kiskorúnak számítok...

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld hüvelykujj.

2018. dec. 3. 07:18
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Tudtommal ezt úgy szokták megoldani, hogy van az illetőnek mozdonyvezető rokona, ismerőse, (ha nincs, akkor kerít) azt ha nem is a fővonalon, de a kocsiszín hátsó udvarán gurulgató mozdonyra öt percre felengedik, hadd örüljön a gyerek...


Idegen mozdonyvezetőnek biztos nincs benne a munkakörében, hogy munka közben mozdonylátogató vendégeket szórakoztasson.

2018. dec. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Idegen mozdonyvezetőnek biztos nincs benne a munkakörében, hogy munka közben mozdonylátogató vendégeket szórakoztasson."


Ha a MÁV-START engedélyt ad valakinek utazásra, és felkopog ezekkel hozzánk a gépre, akkor felengedjük, miért ne tennénk. De elég ritka, hogy valakinek ilyen engedélyt kiadjanak, viszont nem példa nélküli.

2018. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előbb adnak ki engedélyt,sem mint hogy a rokon felengedjen csak úgy.
2018. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Matee1999 válasza:

Ilyen engedély tényleg létezik (MÁV felvételi beszélgetésen szóba került, jelentkeztem mozdonyvezetőnek nem rég).

Illetve innen (is) tudom, hogy mozdonyvezetőknek tilos illetékteleneket fölengednie a mozdonyba, de ehhez képest nekem anno gyerekként sikerült feljutnom egy Csörgőre Gyulán (még 2009 előtt), illetve legutóbb 2016-ban egy Szilire a Keletiben, amin utazhattam is két megállót Budapesten belül.

Három mozdonyvezetőhöz próbáltam akkor feljutni, az egyik említette is az engedélyt, hogy kell hozzá, végül a harmadik szívélyesen felengedett minden engedély meg gond nélkül.

2019. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

#7-nek

"végül a harmadik szívélyesen felengedett minden engedély meg gond nélkül."


Amivel az állását kockáztatta, de legalábbis egy kiadós fegyelmi eljárást.

2019. febr. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!