Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik/mennyire nehéz...

Hogyan zajlik/mennyire nehéz a szegedi Vöröskeresztnél az elsősegély vizsga?

Figyelt kérdés

Holnap megyek vizsgázni és nem tudom mire számítsak. Hogyan zajlik az elsősegély vizsga? Mennyire veszik komolyan? Azt mondtak hogy a kresz nehezebb volt és hogy simán megcsinálom de én félek hogy elrontom.

Előre is köszönöm ha valaki válaszol!💕



2020. márc. 8. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Önkénteskedtem a Vöröskeresztnél, a kártyák előre meg vannak írva és ha meg tudsz szólalni, akkor átengednek, sokszor segítenek is. Bátyám megbukott elsőre, mert baromira fél az ilyen dolgoktól és gőze nem volt, másodjára már elmagyaráztam neki néhány alap dolgot és sikerült neki.


Elsőként be kell mutatni egy beugró feladatot; újraélesztést. Ezek után a vizsgáztató fog kérdezni egy kérdést, volt olyan pl, hogy milyen mélyen kell benyomni a mellkast kompressziókor, hány befújás, stb. Aztán húzol tételt, egyesével elmondjátok és megkapjátok a kártyát. Én ugyan soha nem vizsgáztam, mert ápoló hallgató vagyok, így nem tudom most így hirtelen hányan vagytok bent, azt hiszem 3-4, talán.

2020. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Mi volt, elmeséled? Én jövőheten fogok szegeden ugyanott, és nem tudom mire számitsak
2020. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én harmadjára mentem át szégyen nem szégyen elsőnek úgy voltam vele elég ha megnézek egy videót mondjuk itt eléggé pénz szaga volt az egésznek mert ugyan azt mondta el a vb amit én mondtam egy combcsont sérülthöz hogy megtamasztom a lábait majd mentőt hívok nem is értettem beletörődtem másodjára kértem egy könyvet második vizsgán nem tudtam megszólalni valamiért túl izgultam pedig így vissza gondolva rém egyszerű tételt húztam mit teszek ha a hátsó ülésen a kislányom fuldoklik köhög és nem nyelt le semmit. Nyilván kiviszem a friss levegőre stb na ezt nem mondtam el. Harmadik vizsga előtt beültem egy 2 órás tanfolyamra ami igazából semmit nem segített de mégis tanulságos volt a baba gyakorlása miatt. Aztán ugye a harmadik vizsgán annyi volt hogy sürgetett a vb hogy nem kell szolongatni a bábut meg semmi csak elmondtam hogy ez kell megkell nézni a légzését 10mp 2 légzés minimum aztán megcsináltam a 30 nyomás 2 befujast majd a tételből mondtam egy fél mondatot. Az volt a tételem hogy gépjármű gyalogost gázolt szörnyen ordít de 1 2 percel ezelőtt a kocsi vezető szerint semmi baja nem volt és a combját fájlalja ezt kiegészítette a vb annyival hogy szédül hányingere van erre mondtam hogy biztositom a helyszínt és hogy valószínű agyrázkódást szenvedett és itt leállított a vb hogy köszöni szépen ennyi elég volt. Ja és mellesleg ugyan az a vb volt aki másodjára meghúzott tuti felismert :D
2020. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az én szerdai vizsgám a korona virus miatt elmarad.... soha nem lesz meg a jogsim komolyan.. április 15től lehet vizsgázni menni
2020. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!