Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ennyi idő után jobban kellene...

Ennyi idő után jobban kellene tudnom vezetni?

Figyelt kérdés
Alig másfél éve van meg a jogosítványom, és a férjem állandóan kritizál. Az udvarunkon egész hátul van a garázs, és egy szűk kanyargós út vezet oda. Nem szeretek betolatni, és mindig a férjem kérem meg, hogy álljon be. Volt már néhány apróbb koccanásom, és félek a hátramenettől. Ha van rá lehetőségem akkor kerülöm a szűk helyeket, csak a férjemnek már terhére van, ha segítséget kérek.

2020. márc. 16. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Egyébként gyakorolni kell. Ha mindig átadod a férjednek, akkor sosem fogod megtanulni.

2020. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A felesleges gyakorlással kockázatom, hogy véletlenül megütöm az autót. Szerintem jobb biztosra menni, és elkerülni minden potenciális veszélyforrást.
2020. márc. 16. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont hogy a kertetekben tudnál jól gyakorolni. Nincs forgalom, ráérsz. Ki tudsz szállni a kocsiból és meg tudod nézni hogy mondjuk amit a tükörben látsz, az milyen távolságra van igazából. Két hét és profi leszel szerintem. Amúgy én nekem sem erősségem pl a hátrafelé párhuzamos parkolás mivel ritkán szoktam, de biztos vagyok benne hogy kis gyakorlással el tudnám sajátítani.
2020. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hovarju ***** válasza:

Ha nem gyakorolsz sosem fogod tudni megcsinálni. Mi lesz, ha valami forgalmi akadály miatt egyszer útközben kell tolatnod? Ott nem adhatod át másnak.

Inkább abban kérj a férjedtől segítséget, hogy figyeljen, amikor tolatsz és szóljon időben, ha valami nem jó. A saját kerteteknél nyugodtabb helyet nem fogsz találni a gyakorláshoz.

2020. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jól irják, pont a saját udvarodon tudnál gyakorolni, úgy hogy senkit nem zavarsz, nem nevetnek ki.

Csak hát a nőknél van egy ilyen valami, hogy ők ezt nem tudják meg csinálni és ezt bebeszélik maguknak.

SZeretik azt mondani hogy úgyse megy.

Tanulni kell és gyakorolni.

2020. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a "nem szeretek tolatni/ félek a tolatástól" szemléletére, ezzel a "fölösleges gyakorlással kockáztatni" gondolkodásmóddal csak ráerősítesz.

Segítségnek egy nagyon egyszerű példát mondok:

Leszúrsz két vesszőt és "sárvédő" magasságban ráteszel egy-egy üres műanyag flakont.

Kerülöd jobbról, balról, tolathatsz közé, bármi.

Semmi sem sérül ha hozzáérsz, de megtanulod betájolni az autó elejét/hátolját/oldalait.

Ha égőnek érzed, csináld akkor ha nem látja a férjed.


Nem gondolod, hogy egy próbát megérne? ;)

2020. márc. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem felesleges a gyakorlás. Ha olyan helyzetbe kerülsz, amit csak tolatással lehet megoldani és nem lesz ott a férjed, akkor bajban leszel.


A kertben "tét nélkül" tudsz gyakorolni. Akár csinálhatod azt is, hogy centiméterenként kiszállsz és megnézed, hogy mi a helyzet.

2020. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én nagyanyámat a volt férje állandóan kritizálta a volánnál.

Alig vezetett, csak akkor, ha a férje ivott.


Mind a mai napig bizonytalanul vezet, persze nem balesetveszélyes, de egyáltalán nem olyan rutinos, mint édesanyám pl.

2020. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van ez a mondás amely a kamionosok körében nagyon elterjedt, hogy "és mi van ha kezdőként nem megy?

És erre mondják, hogy:" hát figyelj, valahogy be fog menni"


Itt is ugyanez a helyzet, próbáld meg, biztosan be fog valahogy menni. Pár hét és már nem fog gondot okozni.

2020. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

saját udvar forgalomtól elzárt területen pont a legjobb a gyakorlásra....ha a páromnak lenne jogsija amúgy, akkor én arra kérném meg hogy segítsen megtanítani parkolni.....nekem meg az a bajom, hogy a páromnak nincs jogsija , én meg nőként folyton pánikolok , hogy hova és hogyan tudok majd leparkolni.

Ráadásul mi egy nagyon meredek, nagyon forgalmas utcában lakunk....extrém nagy szívás...

ma is majdnem elsírtam magam és nem megy...

a legrosszabb , hogy én egyedül érzem magam, mert nincs segítségem, aki azt mondja hogy gyere szívem most akkor elmegyünk és segítek neked gyakorolni a vezetést.

Már párom haverját kértem meg, hogy menjünk el egyszer hogy segítsen parkolni...

Amúgy én abból a szempontból megértelek, hogy nekünk nőknek sokszor tényleg nehezebben megy megtanulni tolatni, parkolni...

2021. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!