Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elkezdenék megtanulni vezetni,...

Elkezdenék megtanulni vezetni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Elérkezett az idő, hogy megszerezzem a jogsim. Azonban előtte kicsit tájékozódni szeretnék efelől. Hogyan kezdjem a tanulást? Szépen, sorjában miket kell csinálni? Illetve milyen autós sulikat tudtok ajánlani? Tényleg minden infó jól jönne, mert sajnos jelenleg gőzöm sincs hogyan kezdjek bele. Illetve tapasztalatokat és jó tanácsokat is elfogadok amennyiben azok nem offenzívak :)

2020. febr. 25. 08:20
 1/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Keress egy iskolát a közeledben (nem írtad merre laksz, hogy tudjunk ajánlani bármit)

Iratkozz be, ott elmondják a részleteket.

A kreszt lehet tanulni e-learningen vagy tantermi oktatásban. Én első jogsinál a tantermi oktatást javasolnám, mert ott van kitől kérdezni, ha nem vagy biztos valamiben, vagy nem érted.


Az orvosi alkalmassági vizsgálatot általában a háziorvos végzi, de van olyan iskola, ahol ezt is elvégzik.


Kelleni fog még elsősegély vizsga is, de ez csak a jogosítvány kiváltásakor kell, és vannak rá mentességek (ezt is el fogja mondani az iskola, hogy náluk hogyan van)


A sikeres kresz vizsga után mehetsz vezetni. Vagy neked kell oktatót keresned, vagy az iskola kijelöl számodra valakit.


Én már akkor elkezdtem ingyenesen elérhető kresz teszteket kitölteni és gyakorolni, amikor még csak gondolkodtam azon, hogy akarok jogosítványt.

2020. febr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem. Egyreszt az interneten kb. 3 másodperc alatt megtalalalnad a választ a kérdésedre, itt is volt millió hasonló kiírva. Másrészt úgy csinálsz, mintha ket nap múlva szívműtétet kellene csinálnod és gyorsan meg akarod tanulni a lenyeget.


Neked annyit kell csinálni, hogy keresel egy autós iskokat, semmi mást. Illetve még annyit hogy beviszed a szükséges papirokat. Személyi iratok és bizonyítvány fénymásolata, illetve haziorvos által adott vizsgálati papir. Aranyos az is, hogy ajánlásokat varsz aurosiskola téren, de még annyit sem vagy képes leírni, hogy hol laksz 😂 nem akarok bunkó lenni de én még várnék a helyedben a jogsival amíg kevésbé leszel életképtelen, mert így véged lesz a vezetésnél.


Tanulást egyébként könyvből és tesztvizsgas CD-vel célszerű csinálni, ezeket majd kapod/megveheted az iskolában. Ez a KRESZ része, abból kell először vizsgázni. Persze előtte lesz egy 7-8 alkalmas halál unalmas oktatás is, amin jelen kell lenni, vagy pótolni ha hiányoztál. Alternatív lehetőség hogy az e-Titan rendszerrel elektronikusan csinálod a tanfolyamot és akkor nem kell bejárni órára.


Ezután meg kell csinálni egy elsősegély nyujtasi vizsgát a hozzád legközelebbi vöröskeresztes központban. Általában ezelőtt szokott lenni egy 1-2 alkalmas oktatás az iskolában valami lepattant vedonovel, arra érdemes elmenni, ha nem is kötelező, mert begyakorolhatod az újraélesztést és a stabil oldalfekvest.


Végül pedig a vezetés. De ha gondolod akkor az elsősegélyt is hagyhatod a végére, ahogy neked jobb. Itt van minimum óraszám (30+1) és minimum km, utóbbit ritkán tartják be az oktatók, legalábbis a nagyobb városokban. Végén értelemszerűen forgalmi vizsga.

2020. febr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Namártöbbkérdésednemislehet.
2020. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a #1 javasolja, de mindazokat előzze meg gyűjtés, hogy anyagilag biztosítani tudjad a végrehajtást!
2020. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elmész egy autósiskolába, és megmondod, hogy KRESZ tanfolyamra szeretnél jelentkezni.

Ott kitöltesz egy jelentkezési lapot(személyi adatok, lakcím, telefonszám stb)

Elmész háziorvoshoz, megmondod, hogy jogosítványhoz szeretnél csináltatni alkalmasságit. Ez olyan 7500 ft. Nekem csak vérnyomást mért meg a látásomat ellenőrizte, de valakinek vércukor szintet is néztek. Ebből kapsz két példányt, egyik saját, másik autóssulinak be kell adni.

KRESZ tanfolyam lemegy, kapsz időpontot KRESZ vizsgára, addig gyakorolj rengeteget.

Ha sikerül, kapsz valami lapot hogy átmentél, bemész autóssuliba, hogy oktatót szeretnél választani.

Itt választasz egyet vagy ők ajánlanak valakit.

Elkezdesz vezetni, 30 óraszám a kötelező valamint az 580 km. Ha ez megvan, eldöntheted, hogy veszel még pót órákat vagy mész vizsgázni.

Elsősegély tanfolyamot szervez a Magyar Vöröskereszt is, de nálunk pl az autóssuli szervezte. Magyar Vöröskereszthez elmész vizsgázni, kihúzol 2 lapot. Egyiken az lesz, hogy újraélesztést vagy stabil oldalfekvést(valahogy így hívják) mutatsz be a bábun vagy a partnereden. Itt ha sikerül kapsz majd egy pici kártyát, hogy átmentél.

Összességében kb ennyi.

Annyit ajánlok, hogy ragaszkodj a heti 2 óra(vagy akár több) vezetés mellett. Én sajnos hagytam, hogy hónapok maradjanak ki(hol műszakiztatta az autóját, hol nyaralt meg szabadságon volt, hol vezetés előtt 5perccel küldött egy sms-t hogy mégse jó mert vizsgázik miután vártam rá 2órát). Júliusban kezdtem vezetni, meg is buktam első vizsgámon hétfőn, 45 óra után. Heti 2 órákat vezettem előtte. Váltanom kellett volna amint az első másfél hónap kimaradt, már nagyon megbántam. Rég lehetne jogsim.

2020. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 veterán vas ***** válasza:
100%

Erre a -sokszor föltett- kérdésre már rengete választ írtak.

Volt közöttük:

- vicces, jópofi válasz

- részletes, tudományos válasz

- szájbarágós, gyógypedagógiás válasz

- stb.


Én most megpróbálom leírni a legrövidebb választ:

Elballagsz egy erre a célra szakosodott műintézménybe, és ott mindent elmondanak. Amit nem mondanak el maguktól, azt pedig -a saját érdekedben- megkérdezed.


Teccikérteni? :)

2020. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!