Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom ezt igazolni a...

Hogyan tudom ezt igazolni a rendőrnek?

Figyelt kérdés
Az egyetemen az egyik tárgyamból a beadandómhoz fel kell mérni egy faszerkezetű építményt, és a csoporttársaim egy tőlünk 256 km-re lévő buszmegállót választottak. Nem lenne logikus, ha teljesen egyedül megyek szabad levegőn felmérni egy buszmegállót, maszkban és kesztyűben miért ne lehetne. A kijárási korlátozás miatt érdekelne, ha útközben megállítana a rendőr, ez elfogadható indok ? Ha igen, hogyan igazolom ? Mert ugye ennek az lenne a lényege, hogy emberekkel ne érintkezzek. Egy másik kérdés, ha mondjuk élelmiszerboltba megyek bevásárolni a lakóhelyemhez közelebb, azt hogyan tudom igazolni ?

2020. márc. 30. 06:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

1. A tanulmányok végzéséhez kapcsolódó feladatok elvégzése NEM szerepel a rendeletben, mint a lakhely jogszerű elhagyását lehetővé tevő ok. Beszéld meg a tanároddal, hogy te most inkább a kerti budit, vagy a jacuzzit fogod felmérni.


2. Az élelmiszerboltban történő vásárlás önmagában elegendő indok a lakhely elhagyására, nem kell ezt külön igazolni.


Igazából a rendelet lényege az, hogy a látványosan és nyilvánvalóan szükségtelen találkozásokat ki lehessen szűrni illetve némileg szeparálni az aktív és inaktív korosztályok mozgását. És tudatosítja az állampolgàrokban azt, hogy mi tekinthető valóban szükséges lakhegyelhagyásnak.


Ha most mégis elmész felmérni x emberrel azt a szerencsétlen buszmegállót, akkor båszhatod az elmúlt hetek erőfeszítéseit, mert lehet , hogy szépen te is része leszel a vírus terjedési láncolatának, még akar tünetmentesen is. Maradj szépen otthon, méricskélj azokkal, akik ott vannak körülötted, igazából az is egy családi program :)

2020. márc. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Menj nyugodtan, senkit nem fogsz érdekelni. Max ha valaki vár a buszra odébb állsz addig.
2020. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Írtam hogy teljesen egyedül mennék, nem x emberrel, pont ezért. Amúgy én egy lakóhelyemhez közelebbi kilátót akartam, de a csoporttársaim ragaszkodnak ehhez.
2020. márc. 30. 07:22
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Csak korlátozás van nem pedig tilalom. Ha netán mégis bele futsz a rendőrbe, akkor munkába mész vagy boltba mész, nem kell semmiről igazolás.
2020. márc. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Borzasztó nehéz felfogása van sok embernek.
2020. márc. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
"Az egyetemen az egyik tárgyamból a beadandómhoz fel kell mérni egy faszerkezetű építményt, és a csoporttársaim egy tőlünk 256 km-re lévő buszmegállót választottak." Na ez olyan kamu h még a holdról is látszik...
2020. márc. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem. Ha a csoporttársaid választották 256kmre miért te mész?

Csinálja meg aki választotta és kérd el tőle.

Valami nem okes a kérdésbe.

2020. márc. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyetemiste letedremhogy lehetsz ilyen korlatt felfogàsu?

Nem, nem mehetsz ilyen cellal sehova.

2020. márc. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Ezért jó a munka megosztása. Aki ezt a messzi építményt választotta, gondolom helyi lakos. Mérje fel ő és küldje el az eredményt.
2020. márc. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mert a csoport minden tagjának kell menni, így nekem is. Másik tárgyból is volt ilyen csoportmunka és ott a tanár írta hogy külön menjünk, ne csoportban, ezért gondoltuk itt is.
2020. márc. 30. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!