Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Waze kérdés. Ti hogy csináljátok?

Waze kérdés. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Nem rég óta használom navigációként a Waze-t.


Eddig elég jól jelezte a trafikat, de most a vírus óta időnként belefutok abba, hogy figyelmeztető-villognak szemből, de nem látom a Waze-n a traffipaxot (azaz nem jelentette senki előttem), és nem értem miért villog a kolléga.


Aztán látom, hogy a megszokott helyen áll a kamerás autó.


Általánosan betartom a sebességkorlátozást, ezért büntetéstől való félelmem nincs.

Szeretnék viszont hozzájárulni ahhoz, amit hivatalosan a rendőrség is próbál elérni: adott útszakaszon legyen mindenki óvatosabb.

Ezeken a helyeken már történtek halálos balesetek, és a rendőrség is közzéteszi, hol fognak trafizni adott időszakban.


Szóval, műszerfalon rögzített telefonon hogy a túróba kell jelezni egy trafit?

Nem akarom lekötni a figyelmem a kijelző nyomogatásával.



2020. márc. 31. 16:01
 1/9 A kérdező kommentje:

Ugyanez rossz útborkulat jelzésre is.


Van egy szakasz ahova eddig nem jártam, de mostanában gyakran.


Kanyar közben, mély nyomtávos kátyúk nincsenek jelölve, aztán pár száz méter után van erre egy jelölés, ahol már felújított egyenes szakasz van...

2020. márc. 31. 16:11
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Kevesebb autó = kevesebb jelentés. Ne megszokásból vezess, hogy ha Wazen nincs trafi, attól még lehet. Úgyis van elég dolguk most az orvosoknak. :(

A jelzés egyébként: jobb alul a narancs ikon, és Traffi/Rendőr.

2020. márc. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

50-es tempónál is, ha 1-1 másodpercet engedek a figyemeből hogy telót nyomkodjak, az több száz méter eltérés is lehet.


A jelentések sokszor egész pontosak. Ők/ti hogy csináljátok?

2020. márc. 31. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Narancssárga gomb, rendőrfej, küldés.

Ha ez ennyire eltereli a figyelmedet, akkor inkább egyáltalán ne használd a jelentés funkciót.


Másik lehetőség, hogy megkéred az utasodat, hogy nyomkodja be.

2020. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"50-es tempónál is, ha 1-1 másodpercet engedek a figyemeből hogy telót nyomkodjak, az több száz méter eltérés is lehet."


Valószínűleg a Waze is ismeri a reakcióidő fogalmát, és valami alapján visszaszámolja a sebességedből és egy kitalált reakcióidőből, hogy kb hány méterrel hagytad már el a valódi jelentenivaló helyet. Tehát pl mész 90-nel az éppen 25m/sec, és azt mondja a Waze, hogy a jelentés befejezéséig kell kb 10 másodperc, akkor a jelzést 250m-rel hátrébb teszi. Vagy megnézi, hogy a környéken hol állt meg nemrégen valaki az út szélén, úgyis használha a rendőr is a Wazet, de legalábbis Androidos a telefonja, ami alapján a Google pontosan tudja, hogy hol van :)

2020. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Watt25 ***** válasza:

Ha valóban ennyire fontos számodra, hogy ne terelje el a figyelmed, akkor jelenleg nincs igazi megoldás. Technikailag a Waze képes hangutasítások kezelésére, de természetesen nem magyar nyelven, és nem Magyarországon. Tehát idővel talán működni fog az, hogy megszólalsz: Waze jelents rendőrt! De ez most még nem megy. Félmegoldás, hogy elég, ha csak megnyomod az adott helyen a jobb alsó sarokban lévő sárga gombot, a jelentést arra a pontra fogja rakni a Waze, ahol abban a pillanatban voltál, amikor megnyomtad ezt a gombot. Ha utána csak a jelentés típusát választod ki, nem csinálsz semmi mást, 10-15 mp. múlva lecsukódik az ablak, a megjelenő kis ikonra pedig később (pl. piros lámpánál) rányomva pontosíthatod a problémát.

Ezt lehet azzal egyszerűsíteni, hogy a sárga gombot nyomva tartod, ekkor feljön 3 ikon. Ráhúzva az ujjad, rögtön az adott típus jön be, ahol csak egy küldést kell nyomnod.

2020. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy mint bármi mást.

Sárga gomb, aztán választod a megfelelő ikont.

2020. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"megnyomod az adott helyen a jobb alsó sarokban lévő sárga gombot, a jelentést arra a pontra fogja rakni a Waze, ahol abban a pillanatban voltál, amikor megnyomtad ezt a gombot"


Köszi, ez hasznos infó volt.

2020. ápr. 2. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Információim szerint a Waze kivezetésre kerül. A Google lett a tulajdonos.

Akkor hasznos, ha sokan használják a környékeden, ahol éppen jársz. A rendszer automatikusan gyűjt információkat, ami hatással van a tervezésre. Ezen felül a jelentéseket is figyelembe veszi.

Hiába van ott a rendőr, ha nem jár arra olyan Waze-felhasználó, akik jelzi is. Egy jelentés nem is elég, talán 3 a minimum. Én Pesten régebben használtam, de leszoktam róla. Így nem tudom pontosan. Valamilyen szintet is el kellett érni ahhoz, mennyire vegyen komolyan. Leszoktam, mert sokszor hülyeséget tervezett.

Pl. egy 500 méteres szakaszt végig beláttam, alig volt ott autó. Az meg tervezett nekem egy bő 2 kilométeres kerülőt. Sok hasonló volt.

A zsaru ellen meg a legjobb módszer a sebességhatárok betartása.

De ha az nem érdekel, akkor legalább azon a tűréshatáron belül maradj, amiért még nem jön csekk.

Ha nem intenek le helyben, akkor 50 helyett 64 arra már ne mond, hogy te sietsz, és lassú neked.

2020. jún. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!