Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fóbia, vezetési iszony, le....

Fóbia, vezetési iszony, le. Lehet küzdeni?

Figyelt kérdés

Valentín napkor mikor mentem hazafele este kicsúsztam és nekicsúsztam egy fának. Nem volt nagy kár és senki nem sérült meg azaz más autósok egyedűl voltam az úton. Viszont azóta nem érzem magam biztonságban az autóban viszonylag új a jogosítványom szeptemberben lesz 1 éves. Egyszóval olyan érzésem van mikor 90el megyek mint mikor valaki tériszonyos. Ezt le lehet küzdeni valamivel? Rengeteg helyzetben szinte már remeg a lábam a kuplungon.


Válaszokat előre is köszönöm.

Ui: azóta már vezetek,vezettem többször is de az érzés ugyan az.



2020. ápr. 9. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Le, úgy, hogy sokat vezetsz. Nem szabad feladni.
2020. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb el fog múlni. Nekem is volt már két sajáthibás balesetem (az egyik egy tükörpacsi, a másik egy ráfutásos koccanás volt), utólag kielemeztem magamban, hogy mit rontottam el.


Neked is végig kellene játszanod fejben, hogy hol és mennyivel mentél, mi idézhette elő a tapadás elvesztését (csúszós út, rossz gumik, rosszul megválasztott haladási sebesség a kanyarban stb.), és utána tudatosan figyelsz arra, hogy ezt a hibát legközelebb ne kövesd el. Ha így sem megy, esetleg érdemes felkeresni egy pszichológust.

2020. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom tanácsolni, hogy gondold végig, hogy miért történt és arra figyelj oda. Pl. túl gyorsan mentél?

Akkor ezentúl jobban figyel oda a sebességre és az útviszonyokra.

Illetve próbáld a pozitív oldalát nézni. Az nagyon jó, hogy senkinek nem lett semmi baja!

Nekem is volt tükörpacsim :S Annyira rossz érzés volt. A család meg csak röhögött rajtam, hogy ezen ne akadjak ki ennyire, nem valami tragédia történt, ennél nagyobb bajom sose legyen. És legalább egy kis figyelmeztetés (anélkül, hogy bárkinek baja esett volna) hogy jobban kell figyelmen.

2020. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy eset, hogy megtörtem kicsit a kocsit. Nagyon rossz érzésem volt tőle, iszonyogtam a vezetéstől. Pár nappal később el kellett intézni valamit, amihez kellett a kocsi. Apám direkt úgy szervezte a dolgokat, hogy nekem kelljen vezetni. Én eléggé stresszeltem ettől. De utólag megértettem, apám miért ragaszkodott ahhoz, hogy én vezessek: ahogy elkezdtem újra menni az autóval, fokozatosan elmúlt a félelmem, és visszajött az önbizalmam a vezetéshez. Azóta rengeteget vezettem már, és semmi problémám nincs vele, sőt, kifejezetten élvezem a vezetést. Ez a legjobb módszer erre, hogy vezetni kell, és idővel elmúlik a félelem.
2020. ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne, lehető legrosszabb ha arra gondolsz miért történt, mert változtatni nem tudsz rajta, csak feszűlt leszel. Engedjed el, ami történt megtörtént, nem kell felvenni ami az úton történik, vagyis kamerával ,de viszont lelkileg nem. Úgy jársz mint én, minden baromságon görcsölök. "Mi lesz ha" , nem nem lesz, ha, vagy lesz vagy nem. Most én is megyek, indulok, mi van "ha" ütközök? Nem, mert vagy ütközök vagy nem, én azon leszek, hogy ne legyen. Halgass zenét, úgy nyugisan. És használj fedélzeti kamerát, nekem segített. Nem kell megjegyezni mintörtént, ha érdekel lemented.
2020. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 veterán vas ***** válasza:

Az esetet nem kell újra élni, nem kell rettegni, hanem kielemezni, értékelni.

Próbáld meg végiggondolni mi volt a baj?

-nagy volt a tempó?

-késő fékeztél ?

-műszaki hiányosság(kopott gumi/gyenge gátló)?

-rossz ívet választottál?

Valami magyarázat kell hogy legyen.

Győzd meg magad, hogy ha odafigyelsz, akkor nem törvényszerű, hogy ez megismétlődjön.

Amíg nem teszel rendet a fejedben addig remegni fog a lábad.

Úgy pedig ne vezess!

2020. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!