Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha elveszik a b-kategóriás...

Ha elveszik a b-kategóriás jogosítványt a többi megmarad?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap volt egy házi buli és ugye ment a szokásos ereszd el a hajad. Na szóval ma reggel mentünk kocsival időpontra a sofőr rendben érezte magát , de a rendőr megállította és a szonda bejelzett így a jogosítványát bevonták. A munkájában C kategóriás jogosítványt használja , azt továbbra is használhatja vagy az a b-vel ugrott? Mert ugye sima gépkocsiban történt az egész és ha jól tudom bíróságon lehet kérelmezni , hogy a megélhetése miatt azokat ugyan úgy tudja használni. Mellesleg ez a bírósági kérelem meddig tarthat , hogy ugye minél hamarabb tudja folytatni a munkát ha lehetséges , főleg úgy hogy a vírus miatt nehezebb lenne új munkát találni.

2020. máj. 3. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem!
2020. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Én az biztos elvenném minden jó sok időre.

Mert mivan ha az ittas vezetés miatt halálos balesetet okoz?

Vagy ha ti haltok ott meg, akkor lehet máshogy látnád a dolgokat.

2020. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Igen. Ha csak kategóriát vonnak be, akkor a többi kategóriát használhatja. Persze, csak ha már visszakapta a vezetői engedélyét, és a bíróság nem teljes, csak korlátozott vezetéstől eltiltást szab ki.

[link]

2020. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Nem a jogosítványt veszik el, hanem eltiltanak a vezetéstől.

Tehát minden kategória ugrik.

Lehet beadni egy méltányossági kérvényt, hogy a C kategória maradjon meg, mert munkavégzéshez szükséges, ezt általában (ha igazoltan munkavégzéshez kell) meg is adják 2-3 héten belül.

Ez egy igazolás, amivel C kategóriás járművet (de csakis kizárólag azt, sem alatta, sem felette semmi mást) vezethet.

Ettől függetlenül, még a procedúra, és a bünti marad, csak nem veszti el a munkáját.

2020. máj. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Sosem értettem egyet a zéró toleranciával.

Sajnos futottam bele én is hasonló helyzetbe, szerencsére nálam nem jelzett be a szonda, de azóta vettem egy kvázi megbízható darabot, és mindig benne van a kesztűtartóba és ha picit is bizonytalan vagyok akkor tudom ellenőrizni.

Még a legkisebb büntetési tételnél is olcsóbb volt.


Amúgy pedig ha helyszínen elvevő történet van akkor ott már viszonylag jelentősebb mennyiség lehetett.

2020. máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha bűnügyi kategória (0,5%o felett), akkor a bíró dönt, hogy teljesen eltiltja a vezetéstől vagy csak az adott kategóriától. Ha a munkájához szükséges, és ezt a munkáltató igazolja nem tiltják el, cserében magasabb pénzbírságot kap.
2020. máj. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 johny85 válasza:
Nekem a b húzzták be A vezethetek?
2021. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!