Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autópálya büntetést kaptam....

Gyula89freddy kérdése:

Autópálya büntetést kaptam. az ellenőrzés után 1 óra 13percel késsőbb egy benzinkuton megvettem aznapra a matricát. mégis küldtek nekem egy büntetést. azt mondja kontrol utan egy órával már nem lehet óvni. ez hogy van akkor?

Figyelt kérdés
eddig ebből soha nem volt probléma. használtam a pályát reggel , este megvettem rá a matricát minden rendben volt.

2020. máj. 22. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont egy óra áll rendelkezésedre hogy pótold a fizetni valót.

Akkor nem ellenőriztek azért volt szerencséd.

2020. máj. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Kenyeret is egy héttel azután fizeted ki, miután megetted?
2020. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy első írja.

60 perc a bűvös határ, eddig csak mázlid volt.

Ja, és "használtam a pályát reggel , este megvettem rá a matricát minden rendben volt." nem, nem volt rendben minden. Csupán szerencséd volt. Persze az is lehet, hogy jön majd másik csekk is.

2020. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy órád van megvenni a matricát ha nélküle hajtottál fel a pályára. Az egy óra azt jelenti hogy egy óra, nem pedig egy óra 13 perc. Jár a bünti, ezt a kört buktad.

Nagyon-nagyon régen volt úgy, tényleg sok éve, hogy csak a nap végén összesítették a “termést”, és mindegy volt hogy napon belül mikor veszed meg a matricát, mert csak a nap végén egyszer ellenőrizték a jogosultságot. Ennek sok éve vége lett, és utána évekig nem volt türelmi idő egyáltalán, azonnal járt a bírság. Ez is évekig tartott. És most egy-két éve van újra úgy, hogy van egy kis türelmi idő: egy óra.

2020. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogyan az autópályák, autóutak és főutak használatának díjáról szóló 36/2007. (III. 26.) GKM rendeletben van:

„7/A. § (1) H̲a̲ ̲a̲ ̲g̲é̲p̲j̲á̲r̲m̲ű̲ ̲a̲z̲ ̲e̲l̲l̲e̲n̲ő̲r̲z̲é̲s̲k̲o̲r̲ ̲n̲e̲m̲ ̲r̲e̲n̲d̲e̲l̲k̲e̲z̲i̲k̲ ̲é̲r̲v̲é̲n̲y̲e̲s̲ ̲j̲o̲g̲o̲s̲u̲l̲t̲s̲á̲g̲g̲a̲l̲ ̲-̲ ̲a̲ ̲(̲2̲)̲ ̲é̲s̲ ̲a̲ ̲(̲3̲)̲ ̲b̲e̲k̲e̲z̲d̲é̲s̲b̲e̲n̲ ̲f̲o̲g̲l̲a̲l̲t̲ ̲k̲i̲v̲é̲t̲e̲l̲l̲e̲l̲ ̲-̲,̲ ̲j̲o̲g̲o̲s̲u̲l̲a̲t̲l̲a̲n̲ ̲ú̲t̲h̲a̲s̲z̲n̲á̲l̲a̲t̲ ̲m̲i̲a̲t̲t̲ ̲a̲ ̲g̲é̲p̲j̲á̲r̲m̲ű̲ ̲k̲a̲t̲e̲g̲ó̲r̲i̲á̲j̲á̲n̲a̲k̲ ̲m̲e̲g̲f̲e̲l̲e̲l̲ő̲ ̲p̲ó̲t̲d̲í̲j̲a̲t̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲f̲i̲z̲e̲t̲n̲i̲.̲

(2) Nincs helye a jogosulatlan úthasználat miatt pótdíj kiszabásának a NÚSZ Zrt. központi rendszerének a NÚSZ Zrt. honlapján közzétett üzemszünete és az azt követő 60 percen belül végzett ellenőrzés alapján.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott üzemszünet esetén túl n̲i̲n̲c̲s̲ ̲h̲e̲l̲y̲e̲ továbbá a jogosulatlan ú̲t̲h̲a̲s̲z̲n̲á̲l̲a̲t̲ ̲m̲i̲a̲t̲t̲ ̲p̲ó̲t̲d̲í̲j̲ ̲k̲i̲s̲z̲a̲b̲á̲s̲á̲n̲a̲k̲ ̲a̲ ̲j̲á̲r̲m̲ű̲r̲e̲ ̲j̲e̲l̲e̲n̲ ̲r̲e̲n̲d̲e̲l̲e̲t̲ ̲s̲z̲e̲r̲i̲n̲t̲ ̲m̲e̲g̲f̲e̲l̲e̲l̲ő̲e̲n̲ ̲m̲e̲g̲v̲á̲l̲t̲o̲t̲t̲ ̲j̲o̲g̲o̲s̲u̲l̲t̲s̲á̲g̲ ̲é̲r̲v̲é̲n̲y̲e̲s̲s̲é̲g̲i̲ ̲i̲d̲e̲j̲é̲n̲e̲k̲ ̲k̲e̲z̲d̲e̲t̲é̲t̲ ̲m̲e̲g̲e̲l̲ő̲z̲ő̲ ̲6̲0̲ ̲p̲e̲r̲c̲e̲n̲ ̲b̲e̲l̲ü̲l̲ ̲v̲é̲g̲z̲e̲t̲t̲ ̲e̲l̲l̲e̲n̲ő̲r̲z̲é̲s̲ ̲a̲l̲a̲p̲j̲á̲n̲.̲”

Ez a szakasz 2018. január 1-én lépett hatályba.

A jogszabály hatályos teljes szövege: [link]

1 óra és 13 perc = 73 perc > 60 perc.


Ahhoz, hogy meg tudjanak állapítani pótdíjat, ellenőrizniük kell. Ha a reggeli használat után csak este vásároltál jogosultságot, akkor nem azért nem kaptál pótdíjazást, mert ez érvényes volt az aznap reggeli használatkor, hanem mert nem ellenőriztek. A közlekedési szabálysértésekért sem kapsz bírságot, ha nem kapnak rajta.

2020. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!