Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gázüzemű buszok között miért...

Gázüzemű buszok között miért a CNG az elterjedtebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval ez lenne a kérdésem, nem is tudom, hogy LPG-s buszról hallottam-e már. Gazdaságosabb lenne a CNG, mint az LPG, vagy más okokból mennek a buszok CNG-vel? Nekem úgy tűnik a kúthálózat is kisebb az LPG-hez képest.

Ezek mellett még annyi kérdésem lenne, hogy egy busz dízel fogyasztása, hogy viszonyul a CNG fogyasztáshoz?

A válaszokat előre is köszi!



2020. máj. 24. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Baromi egyszerű: a CNG határozottan olcsóbb. Cserébe igen helyigényes és míg buszok tetején van bőven hely, addig mondjuk szemèlyautókban búcsút mondhatnál a csomagtér jó részènek, ezért aztán a kereskedelmi töltőhálózat is szegényes. Ebből pedig az következik, hogy viszonylag lehatárolt körzeten belül mozgó nagy járműveknél érdemes alkalmazni, így helyi buszokban vagy mondjuk bányaművelésben, esetleg telephelyi anyagmozgatásban.
2020. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. máj. 24. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!