Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy családtagom 10.-én...

Ha egy családtagom 10.-én Svédországból jön haza, akkor neki és a vele egy háztartásban élőknek is karanténba kell menni? Vagy már nincs is ilyen rendelkezés érvényben?

Figyelt kérdés
2020. jún. 6. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

nem logikus, de csak a külföldről érkező személyre vonatkozik, mindenki más vele egy háztartásban lévő mehet, amerre akar, rendőrök nem foglalkoznak vele.


esetleg településenként eltérő lehet, öcsém volt itthon nemrég, fateromnál volt, mert már nyugdíjas, és akkor neki nem kellett volna menni semerre, de a rendőrök megmondták, hogy ő nyugodtan mehet, csak öcsém nem teheti ki a lábát.

2020. jún. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem Ő melyik országból jött ?
2020. jún. 6. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Csütörtöktől megszűnt a karantén kötelezettség az Ausztriából, Csehországból, és Szlovákiából érkezőknek. Vasárnaptól a Németországból érkezőknek is.

[link]


Fura hogy csak ezek az európai országok mentesülnek. Határon talán több infót kapnak a rokonaid.

2020. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ő angliából jött.


3. ez egy folyamat, nyilván a többi ország is tárgyal és egyeztet egymással, figyelemmel kísérik a másik országokban a járvány alakulását, és aszerint döntenek a határok átjárhatóságán. egyenlőre ez a néhány ország megegyezett egymással, valószínűleg heteken belül a többi is fokozatosan követi majd.

2020. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!