Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit képzelnek a biciklisták,...

Mit képzelnek a biciklisták, hogy nekemjönnek, egy szabályosan közlekedő gyalogosnak?

Figyelt kérdés

széll kálmán téren ahol van a villamos megálló, ott van a feljáró lépcső meleltt egy piros bicikliút.


Azon a bicikliúton van egy frissen felfestett zebra.


Én lelépek a zebrára, már a 2. sávnál tartok amikor 2 centire megy el előtte egy bringás. És egyből beszól, hogy normális vagY? nem látod, hogy jövök? Én meg visszaszólok, hogy már bocs, de nem látod a zebrát?


Ezután odalép még pár gyalogos hozzám és "nekem esnek" azzal ,hogy a biciklistának nem kell megállnia. ugyanolyan gyalogos, mint mindenki..


Ez rettentő szomorú. fogalmuk sincsen a kreszről és még úgy osztják az észt. A biciklista NEM GYALOGOS!! járművel közlekedik! Akkor gyalogos, ha tolja!.


A zebrán áthaladó gyalogossal szemben NINCS elsőbbsége a járművel közlekedőnek!!!


2020. jún. 11. 11:13
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

És ilyeneknek engedik meg, ohgy közlekedjenek! Az ilyenek vágnak át a piroson be a kereszteződésbe. az iylenek mennek szembe a forgalommal. És az ilyenek anyáznak, ha az ő hibájukból lesz baleset. És az ilyeneket védik az emberek, ha jogosan megbilincselik az agresszív viselkedésük miatt.


JOgosítványhoz kéne kötni a biciklit. Így ha rendőrt hívok arra a biiklstára, mert a zebrán majdnem elütött, akkor meg elmenekül és vagy nem kapják el, vagy ha elkapják akkor azzal lesz a tele a fészbúk, hogy szegény ártatlan biciklistát erősen fogja a rendőr..

2020. jún. 11. 11:16
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Gáncsold fel.
2020. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát kösz. azzal lesüllyednék a szintjéra. Amúgy sem ér semmit az erőszak. Hozzám se értek, csak jöttek okoskodni és védani a szintén kresztudás nélküliek a biciklist, aki majdnem elütött a ZEBRÁN egy gyalogost. akinek kb fél éve van jogsija.
2020. jún. 11. 11:23
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Te sem voltál kellően elővigyázatos. Autóval is körbenézés nélkül fogsz áthajtani egy olyan kereszteződésen, ahol meg kellene kapnod az elsőbbséget? Nem sokáig leszel balesetmentes.
2020. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Más helyzetben meg a gyalogos a hülye, és őt védik mások. Akkor a logikád alapján a gyaloglást is kössük jogosítványhoz?
2020. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

amikor körülnézés után leléptem a zebrára a bringás még úgy 20 méterre volt.

vannak hülye gyalogosok, vannak hülye autósok és vannak hülye biciklisták. mindenből van egy.

De az, hogy még nekem jönnek, hogy mit képzelek ,hogy kihasználom az elsőbbségemet.. hát ez szégyen.


Nem. gyalogolnia mindenkinek kell. a járművel való közlekedést kéne jogosítványhoz kötni. segway-el múltkor egy váci úti ekreszteződésbe hajtott bele egy nő. Ekkora marhát életemben nem láttam. szembesávban, ráadásul átlósan a két járda között. vagy 40-en dudáltak rá egyszerre.

2020. jún. 11. 11:59
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

"amikor körülnézés után leléptem a zebrára a bringás még úgy 20 méterre volt"

Ezek szerint a sebességét nem tudtad jól felmérni?

Ilyesmire sokkal jobban kell figyelned, mert az elsőbbséged soha semmilyen helyzetben nem fog megmenteni a sérüléstől vagy akár haláltól, ha ész nélkül kilépsz egy jármű elé.

2020. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

szerintem te nem érted. És így látatlanul szerintem ne is mondd meg, hogy mit hogyan mértem fel. fél éve van jogsim autóra, azelőtt már kb 6 éve van motorra. Hidd el, hogy van tapasztalatom sebesség-távolság felmérésben.


És mint ezt is leírtam, elég távol volt ahhoz, hogy 10 méterre meg tudjon állni mellettem. De direkt nem állt meg, hát ki se került...

2020. jún. 11. 12:09
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Az igazolt példa, konkrétan hogy úgy kilépsz egy bringás elé hogy az 2-3 lépés után száguld át előtted, erősen cáfolja ezt.
2020. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
talán mert egy őrült és felgyorsított? Eléggé provokatív a viselkedése sokaknak.
2020. jún. 11. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!