Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldről magyar jogosítvány...

Külföldről magyar jogosítvány hosszabbítás?

Figyelt kérdés

Idén jár le a magyar jogsim. Se magyar lakcímem, se TB-m nincs már, mert 3 éve élek más EU-s országban. Tudok így is 'otthon' hosszabbítani?


Persze tudom tudom, itt kint kéne, de nem tervezek 1-2 évnél többet a jelenlegi országomban tartózkodni, plusz itt baromi macerás az egész folyamat, ami magában foglalna egy teljes újravizsgázást s a magyar papírok hivatalos átfordítását is


2020. jún. 28. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Időpontot foglalsz ügyfélkapun (bárhonnan lehet, ahol van internet), "haza"jössz 2 napra, 24 órás ügyintézést kérsz, és visszautazol, amikor átveszed.
2020. jún. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

viszont gondolom, ha 3 éve nem itt él, ügyfélkapuja se biztos, hogy van.


de amúgy időpont foglalás nélkül is menne szerintem, nyilván helyfüggő. én a múlt héten csináltattam, nálunk alig voltak, gyorsan el lehetett intézni.

2020. jún. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám is másik EU-s tagállamban lakik és neki is lejárt a magyar vezetői engedélye. Azt mondta, hogy nem volt maceráns, és kb. 4 hét alatt küldték ki neki. (Németország)
2020. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem kell előre időpontot foglalni csak besétálni a friss orvosi alkalmassági vizsgálat eredményével. Kérheti az új okmány postázását külföldre is.
2020. júl. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ügyfélkapu van


De orvosit honnan szerzek? Kinti jó? Vagy melyik orvoshoz?

2020. júl. 14. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!