Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolóbérlet vásárlás nem...

Parkolóbérlet vásárlás nem saját néven lévő autóra,lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Fateromtol ''kölcsön'' kapom az autót egy hosszú időre, amig nem vásárolok egyet magamnak. Átiratni nem akarjuk az én nevemre több okból.

Külön lakok ezért nem egy címünk van, plusz én panelba, így parkolóbérlet szükséges az autóra.

Kérdésem azaz, hogy lehetséges az én címemre parkolóbérletet venni az autóra ami nem az én nevemen van?Aki tud ebben segíteni, nagyon megköszönném!



#parkolóbérlet #Nemsajátautó
2020. jún. 29. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik településről van szó? Mi áll a helyi parkolási rendeletben?
2020. jún. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos hogy nem lehet rá venni.
2020. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Budapest. állandó, bejelentett lakcímmel rendelkezik,

a forgalmi engedélybe bejegyzett tulajdonosa/üzembentartója a gépjárműnek.


Nyílván ez elég egyértelműen leírja,hogy nem lehetséges a dolog amit akarok.

Köztes megoldás nem létezik? Esetleg egy papírral elintézni, hogy ideiglenes tulajdonos/üzembetartó vagyok egy adott időre a jármű tulajdonos beleegyezésével és nem kerül 100ezrekbe? :D

2020. jún. 29. 10:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 3 éve használom apám kocsiját, neki van másik, nem írattuk át, nem is fogjuk, de eddig semmi gond nem volt belőle, egyedül műszakira kellett meghatalmazást írni. Kollégiumban fizettem parkolásért, ott nem érdekelt senkit, hogy kié az autó, de gondolom társasháznál kell valamivel igazolni, hogy nem másé. Ha te leszel a tulajdonos vagy üzembentartó, akkor viszont neked kell a biztosítást fizetni, nekem még erre a kis 1.4-es kocsira is 100 ezer felett lenne évente. A kölcsönadási szerződést nem tudom, hogy elfogadnák-e.
2020. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor bepróbálkozom,esetleg megpróbáljuk bent a parkolóbérletesnél megoldani csak van valami megoldás.

Lehet nálam se veszik figyelembe csak a kezébe nyomom a pénzt ő meg a parkolóbérletet és viszlát. :D

Köszi szépen a válaszokat!

2020. jún. 29. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!