Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról hogy a...

Mit gondoltok arról hogy a középiskolai tantervbe bekerüljön annyi KRESZ meg elsősegélynyújtás anyag mint ami a segédmotoros képzéshez kell?

Figyelt kérdés

#KRESZ #elsősegélynyújtás #Iskolai tananyag
2020. júl. 7. 14:47
A kérdező szavazást indított:
Jó ötletnek tartom
Így is sok mindent tanulnak,minek még több teher?
Nincs rá szükség ha nincs jogsija
24 szavazat
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
100%
Legszebb ideje lenne....bár én ezt már általános iskolába kezdeném,hogy a gyerekeknek legyen minimalis elkepzelese a kozlekedesi szabalyokrol,hogy mikent kell(ene) biciklivel/gyalog közlekedni.
2020. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval, nem középiskolában, hanem kb 6. osztályban kellene KRESZ-t tanítani, elsősegélyt viszont feleslegesnek tartom.
2020. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Segédmotoros képzés mint szint talán túlzás, de normális biciklizéshez szükséges ismereteket mindenképp kellene oktatni.


Hozzá kell tenni, hogy a jelenlegi ad-hoc KRESZ oktatás az iskolákban viszonylag normális gyalogos-szintű ismereteket ad, vagyis sokkal több már nem kell ahhoz, hogy a megtanított ismeretek normális biciklizéshez is elegendőek legyenek.

2020. júl. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A 70-es években már általános iskola, alsó tagozatosoknak (1-4 osztály) volt közlekedési ismeret oktatás, igaz nem önálló tantárgyként, hanem a környezet ismeret tantárgyon belül volt az egyik "lecke"

A közlekedési ismereteket az óvodától kezdve folyamatosan kellene oktatni, ismételni, a kornak megfelelően bővíteni, de az már túlzás, hogy a saját vágyait viszi bele a kérdező.

A gyalogos, és kerékpáros közlekedés szabályait megtanulni alap lenne, azokhoz nem kell jogosítvány, de a jogosítvány szerzés már több kérdést is felvet (fiatal korúaknál szülő engedély, egészségügyi alkalmasság, stb - ezeket nem lehet a tanárokra hárítani)

2020. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tök fölösleges betenni a smkp kreszt a tantervbe. A gyalogos meg már az általános iskolásban is benne van. Mégsem tudják sokan, felnőtt létükre sem.
2020. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt hogy annyi KRESZ, tehát kb.20 óra mint az AM kategóriás de nem ugyanaz. Inkább az lenne a lényeg hogy ne pár óra összecsapva mint általános iskolában hanem komolyabban. Az alap elsősegélynyújtó ismeretek sem lennének feleslegesek mint anno az úttörő gárdistáknál vagy mostanában a cserkészeknél( némi seb fertőtlenítés,költözés). Esetleg annak átbeszélése / megtanulása hogy mikor kell csak a háziorvosi ügyeletre menni, mikor a sürgősségi osztályra és mikor kell mentőt hívni.
2020. júl. 7. 18:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Már lehetne kezdeni az általános iskolában is.

Nem erőltetve csak szép lassan , mindent rendesen megtanulni.

Aztán mire vége a közép iskolának akkorára mindent tudnának.

2020. júl. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nos,én annak idején voltam úttörő gárdista, elsősegély nyújtó versenyekre jártunk és nagyon büszke voltam arra, hogy amikor a családban valaki megvágta magát én 11-12 évesen be tudtam kötözni.Meg amikor alig 14 évesen láttunk egy balesetet és én tudtam segíteni ellátni a sérülteket,még a mentős is megdicsért. Lehet hogy naív vagyok de talán ha a gyerekek tanulnának ilyesmit akkor nem az lenne mint most a vírus helyzet alatt amikor boldogan rohantak megcsináltatni a jogsit elsősegély vizsga nélkül mert azt feleslegesnek érzik. Aztán ha egy baleset részese vagy nézője lesz akkor csak sápítozik és nem tud segíteni...
2020. júl. 8. 19:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly volt egy kezdeményezés a rendőrség részéről. Az általános iskolákkal együttműködve, egyfajta gyalogos, kerékpáros kresz ismereteket elsajátíttató program, ahol a végén egy napot játékos vetélkedő formájában az összegzésnek szenteltek volna.

Mint már fentebb írtam, teljesen felesleges középiskolásokat terhelni akár kéthetente kresz ismeretekkel, inkább projekt rendszerben lenne érdemes a gyalogos, kerékpáros ismereteket feleleveníteni.

Az elsősegély oktatásra is van lehetőség sok iskolában, szakkör formájában. Sajnos nem mindenki alkalmas elsősegély-nyújtásra. Még az autósok között sem. Azt nyilván a kérdező is tudja, hogy adott esetben jobb nem mozgatni egy sérültet. Sokkal fontosabb lenne megismertetni a diákokkal, hogy kit kell felhívni, hogyan és mit kell kommunikálni veszélyhelyzetben. Ehhez nem kell plusz 20 órát betenni az amúgy is feszített tantervbe.

2020. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, hogy már az általános iskolában, és kerákpáros oktatással összekötve. Mi talán hetedikben tanultunk egy minimális elsősegélyt a háztartástan keretein belül. Amúgy ez egy kicsit off, de amit már akkor sem értettem, hogy a fiúknak és a lányoknak miért kellett különszedni, szerintem mindkettőre mindkét nemnek szüksége van/lenne.
2020. júl. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!