Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kisebb gyere(ke)kkel...

Ha kisebb gyere(ke)kkel utaztok egyedüli felnőttként, ti megállnátok-e segíteni egy balesetet látva az autópályán, vagy olyan helyen, ahol nem tudtok biztonságosan félreállni?

Figyelt kérdés

Nekem a 7 éves gyerekemet nem lehet bent hagyni az autóban, mert elér mindent, simán kiszáll. Ha nem vagyok ott mellette, akkor "elfelejti" mit kértem tőle. Főleg olyankor, ha valami "nagy dolog" történik.

Szóval mi ilyenkor a helyes? Megállni segíteni és a gyereket kézen fogva magaddal vinni?



2020. júl. 11. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha valaki balesetet lát, a KRESZ szerint kötelessége segíteni annyira, amennyie tőle telik.
2020. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Azért a 7 éves már nem olyan pici, meg lehet neki mondani, hogy baj van, veszélyes, maradjon veszteg.
2020. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2: Pont azért nem marad veszteg, mert elég nagy már. Amikor valami extra dolog történik, akkor neki ott kell lennie. Ha nincs ki rászóljon, akkor mint írtam is, előbb-utóbb szépen elfelejtődik, hogy mit kértek tőle.

De egyébként elég neccesnek tartom az út szélén az autóban hagyni a gyereket.

2020. júl. 11. 11:55
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

#1 egészségügyi vizsga szerint, de igen.


"Minden állampolgár köteles szükség esetén tőle elvárható segítséget nyújtani sérült, balesetet szenvedett , vagy olyan személynek, aki életét vagy testi épségét közvetlenül veszélyeztető helyzetbe jutott." Elsősegély alkalmazásáról szóló tv. 1972.évi II.törvény28.§

2020. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Javaslom, hogy vagy a segítségnyújtast vagy a gyerekfelügyeletet bízd addig másra.
2020. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A törvény valakinek nem hasznos,pedig nem is ismer.


Értem!

2020. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Baleset eseténnfélre tudsz állni biztonságosan az autópályán is. Túlgurulsz a roncskon, és eléjük húzódsz.

A gyereket meg beparancsolod a szalagkorlát mögé. 7 éves gyereknek már van olyan funkciója, hogy szövegértés

2020. júl. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
"funkciója" - mert szerinted a gyerek egy robot?
2020. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Vagy bezárod a kocsit vagy szülész egy másikat:):):)
2020. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!