Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor lesz már kötelező...

Mikor lesz már kötelező jogosítvány a bicikliseknek?

Figyelt kérdés

Ideje lenne! E-roller, segway, bicikli. Ezek mind mennek már a városban autó-sebességgel. Ott, ahol egyébként kresztudás és jogosítvány nélkül NEM MEHETNÉNEK! És mégis engedélymentesek.


Legalább egy kresz vizsga? 14.5 éves kortól letehető. Pont az a kor, ahonnan már egyedül közlekedik valaki.


2020. júl. 29. 09:29
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
3 éve van b-s jogsim. A belvárosban e-rollerral van, hogy úgy vágnak át a piroson, mintha ott sem lenne. Váci úton pl. Aztán meg amikor 5 autós csikorogva megáll centikre tőlük még ők anyáznak. Hogy rájuk nem vonatkozik.. Naa. az ilyenek miatt kellene jogsi ezekre!
2020. júl. 29. 09:29
 2/32 anonim ***** válasza:
54%
Sohaaaaaa.
2020. júl. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Soha? értem. akkro ennyi erővel az autóhoz se kell jogsi. motorhoz se. Minek az nem? Megyek aztán csókolom. a nagy lóf*szt. Ott közlekednek, ahová kreszvizsga nélkül autós ki nem teheti a lábát autóval!!
2020. júl. 29. 09:32
 4/32 anonim ***** válasza:
68%

Üdvözöllek az értelmetlen törvények világában.

Nagyon sok jogszabály, előírás, eljárás értelmetlen, nem megfelelő stb. A bűntető jog is egy kalap...

És a vicc az az egészben, hogy egy eszetlen biciklis vagy gyalogos miatt meghurcolhatnak, elvehetik a jogosítványod, de még börtönbe is zárhatnak.

Ugye milyen remeg világban élünk? Nekem sem tetszik, de mi kisemberetók nem tudunk változtatni.

2020. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 D. Brasco ***** válasza:
80%
Annyira felesleges ez háborgás meg ripacskodás......azt meg te is nagyon jol tudod,hogy nem azert megy át a piroson mert nincs jogsija és nem tudja,hanem mert leszarja.Innentől kezdve meg latszik,hogy ez nem jogsi meg egyeb szabályozás kérdése,hanem mentalitás beli probléma.
2020. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Hát igen. ismerek ilyet... Szokás szerint 40-el áthajt a piroson a rolleres és nekimegy a kocsim oldalának. Nekem zöld, én 45-el megyek VÉDETT úton, látom, hogy vakon átmegy a piroson a rolleres. satufék, megállok ás egy másodperccel később belerongyol a kocsim oldalának jobbról. Egyből elkezd anyázni, hogym miért nem engedtem el, mekkroa paraszt vagyok, közveszélyes..

Muhahaha. közveszélyeees? Ez olyan mintha a tanát okolnád, mert kettes matekdogát írtál volna.. Hááh. devicces. FOGALMA SINCSEN a kreszről és még neki áll feljebb.

2020. júl. 29. 09:41
 7/32 A kérdező kommentje:
5: nem, nem csak azért megy át. 70%-uk öntelt paraszt, akik tudás hiányában is kakaskodnak. 5 autós brutál balesetet okoznak a krva rollerrel és még nekik áll feljebb. persze, hát így megy ez. Aztán amikor igazoltatják őket menekülnek. Lást azt a nőt, akit a rendőrök megfogtak. Vinnyog mint az állat. Közveszélyes. Ennyi az egész. áthajtasz a piroson. oké. Hogy meghalsz az minimum. Ember. ha neked piros. AKkor valakinek valószínűleg zöld!! Gondolkozzunk már!
2020. júl. 29. 09:43
 8/32 anonim ***** válasza:
72%
Soha, mivel jellemzően ami galibát csinálnak, az a nemtörődömségből ered, nem abból hogy ne lennének tisztában vele, mit jelent egy bicikliút vagy piros lámpa.
2020. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Hát biza, ez is lehet... "igaz", mindenki szabálytalankodik. De azért egy autós nem megy szembe a forgalommal, nem kanyarodik be balra a szélső sávból a belső sávban haladó előtt... Autós nem mer áthajtani a piroson. Csak talán amikor épp, hogy csak átváltott.. Mert vezet és tudja, hogy jobbról balról meg jönnek és totálkáros lesz az autó. az emberrel együtt.
2020. júl. 29. 09:59
 10/32 A kérdező kommentje:
Amúgy sokkal jobban számon lehetne kérni őket. Ha szállingóznának a bírságok 50-100-200 ezrek / fő egyből elmenne a kedvük. És jogos lenne. Aki szabályosan közlekedik az természetesen nem kap semmilyen büntit.
2020. júl. 29. 10:01
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!