Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Balesetet szenvedett hajót...

Balesetet szenvedett hajót miért változtatják meg?

Figyelt kérdés

Főként a Dunán/Rajnán közlekedő nagy személyhajókra gondolok itt.

Ha egyikk valami nagyobb balesetet szenved akkor utána eladják másnak, átnevezik, átfestik vagy szimplán kivonják a forgalomból.

Ez miért lehet, talán valami "hajós hagyomány" miatt?

Itt van pár példa:


Ezt a hajót a baleset után eladták másnak és átfestették:

[link]


Ez a hajó meg a baleset óta félreállítva áll, lassa már a rozsda is eszi:

[link]


Ez a hajó mint le van írva félig elsüllyedt, utána átnevezték:

[link]


Ezt a hajó az eset óta német helyet svájci fennhatóság alatt hajózik:

[link]


Sorolni lehetne a hasonló példákat, csak nem értem hogy egy baleset után miért lesz valami hasónló változás egy hajónál? Valaki tudja esetleg, vagy ötlete lenne?



2020. aug. 12. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Állítasz valamit, amire magyarázatot kellene adnunk. És felhozol példákat. Én egyik írásban sem találtam az utóéletéről olyan információt, ami téged igazolna. Tehát sem eladásról, sem átnevezésről, sem egyébről nem látok semmit.


Egyre tudok csak gondolni, ami az átnevezést illeti. Erősen feltételes módban írom csak.

Ha valaki azt olvassa, hogy a 8792148 pályaszámú mozdony kisiklott, akkor mi van? Semmi. De ha arról szólnak a Hírek, hogy a Tündérkirálynő kirándulóhajó nekiütközött egy uszálynak, heten meghaltak, arra te vennél jegyet?

2020. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább hagyomány. A régi időkben a vitorlásokat rendszeresen átkeresztelték ilyen esetekben, mert rossz omennek gondolták, ha meghagyják a régi nevét. Most meg a hajó neve bekerül a hírekbe. Átnevezik, kutya nem fogja tudni mi történt előtte vele. (mármint az igazán közeli embereken kívül)
2020. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 hajós fórumok alapján és komolyabb érdeklődéssel írtam amit írtam. Ha szeretnéd belinkelek egy rahedli linket, ahol tudom igazolni.
2020. aug. 12. 10:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretném, ha belinkelnél. De tök mindegy, amit egyes és kettes ír, nagyon is valószínű magyarázat.
2020. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, itt a fórumon a megfelelő kategória, itt ABC-sorrendben minden személyhajót meg lehet találni: [link]
2020. aug. 12. 10:48
 6/10 A kérdező kommentje:

Első linkre a válaszom:

2011-ben történt a baleset, a fórum és a tulajok akkori weboldala alapján a Phoenix Reisen eladta a Nicko Toursnak, majd átfestették (első kettő bejegyzés az oldalon):

[link]


Második linkre a válaszom:

A linkben szereplő oldaltól szerepelnek bejegyzések a baleset utáni dolgokról, képek is ahogy félreállítva kicsit megindul már rajta a rozsádsodás:

[link]


A harmadik linkre a válaszom:

[link]

[link]


A negyedik linkre a válaszom:

#54. bejegyzés és attól lefelé: [link]

2020. aug. 12. 10:54
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy én is hagyományra gondoltam, csak amennyi összeggel járnak az átnevezéssel járó papírmunkák meg a marketing.....
2020. aug. 12. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:
De nehogy a hajós fórumon kérdezd meg.
2020. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Dehogyis XD
2020. aug. 12. 11:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy miért adják el a baleset után, arra autós példával tudok felelni: Van egy flottakezelő, aki a nagyobb sérüléssel járó baleset után inkább eladja a járművet, mert nem akar tekeredett, rozsdásodó, esetlegesen rejtett hibás autóval vesződni. Az átnevezés teljesen szokásos tulajdonos csere után a hajózásban. Talán néhányan még emlékeznek az Exxon Valdez tankerre, érdemes az utóéletére rákeresni.
2020. aug. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!