Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos rollerrel hol...

Elektromos rollerrel hol lehet közlekedni?

Figyelt kérdés
Fél órája olvasom, nézegetem a különböző cikkeket, videókat de csak összezavarodtam. Van ahol azt írják, hogy az úttesten lehet csak közlekedni, van ahol azt írják hogy járdán, kerékpárúton is lehet. 250 wattos rollerem van, azzal mehetek járdán és kerékpárúton?

2020. aug. 14. 20:34
1 2
 11/15 Alex Fly ***** válasza:
@7: ha járműként használod, akkor egyértelmű, hogy az útnak a járművek közlekedésére szolgáló részén teszed ezt, vagy nem? De használhatod a járdán is, az ennek megfelelő szabályos módon: leszállsz róla és tolod.
2020. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy városon belül kerékpárúton sem lehet közlekedni a rollerrel. Akkor hol, mert az autók között elég veszélyes lenne. Nekem mondjuk nagyobb teljesítményű rollerem van esetleg ez teljesítmény függő?
dec. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Alex Fly ***** válasza:
@12: igen, teljesítményfüggő. 4,5 kW-igy smkp, afelett motorker~kpár
dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
de úgy tudom a rollerekről nincs szabályozás még vagy akkor mégis? én onnan tudom, hogy nem mehet kerékpárúton, hogy volt egy balesetem, nem én voltam a hibás, mégis megbüntettek mondván, hogy nem mehettem volna SMKP vel a kerékpárúton.
dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
csak azért kérdem, hogy érdemes-e fellebbezni?
dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!