Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egyirányú utcába érkezve...

Egyirányú utcába érkezve mindenképpen jobb oldalra kell érkezni még akkor is ha jobb oldalt parkolnak?

Figyelt kérdés
Tehát be tudok kanyarodni másfél autónyit az egyirányú utcába, de jobb oldalt, előttem parkolnak. Kanyarodhatok be úgy, hogy egyből baloldalra érkezem?
2020. aug. 24. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de természetesen nem a parkolóba hanem az úttest jobb szélére. Legalábbis kresz-vizsgán.
2020. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Forgalmi vizsgán az olyan kanyarodásért megbuksz... egyéb esetekben megteheted, bár nem szabályos (nyílván, miután meggyőződzél arról, hogy nem jön szemből egy kukás autó, vagy bármi más
2020. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen a vizsga miatt kérdezem :D

Tehát. oktatóm mondja. Forduljunk balra. Lassítok, látom, hogy megállni tilos, egyirányú. oké. akkor az út jobb OLDALÁRA érkezem, ahol parkolnak atók. megérkeztem, gyors balra index, TÜKÖR, emrt a baromállat elmegy mellettem, kikanyarodok balra a parkoló autók mellé?

2020. aug. 24. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen én is úgy tanultam vezetéskor, hogy indexxel kihúzódni először jobb oldalról a bal oldalra balra kanyarodás előtt
2020. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És visszafele nem kell indexelni? Pl kétirányú úton balra index, mert sávon belül nem férek el a parkoló ató miatt. index balra, szembesáv, aztán jobbra index nem kell?
2020. aug. 24. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden irányváltoztatást jelezni kell.

Nem a kikerülést kell jelezni, hanem az irányváltoztatást, és, ha már a terelővonalat csak egy kerékkel is érinted, az irányváltoztatás - átmentél a másik forgalmi sávba, és jelezned kell azt is, ha visszatérsz onnan.

2020. aug. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3!


Főútvonalról kanyarodsz balra, egy egyirányú utcába?

Mit számít, hogy a főútvonalon megállni tilos van? (Forgalmi és műszaki okból megállhatsz.)

Nem az útra, hanem a forgalmi sávba kanyarodsz.

Ha oda érkezel, az út jobb oldalára, ahol parkolnak, akkor te vagy a baromállat.

Ha bekanyarodás után azonnal le akarsz parkolni jobbra, akkor már kanyarodás közben jelzed.

2020. aug. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!