Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Komolyan még a kerékpárosnak...

Komolyan még a kerékpárosnak áll feljebb? Rájuk nem vonatkoznak a szabályok?

Figyelt kérdés

Megyek a járdán sétálgatok , kicsit elbambultam néztem egy fát ,erre a járdán madnem felöklelt egy biciklis. Még ő csilingel vadl , hogy mit képzelek. Erre mondom neki , ogy a járda a GYALOGOSOKÉ, ő itt maximum tolhatná a járgányát.

Miért nem lehet betartani ajárdán nem bicklizünk szabályt? Futni lehet akár járdán, de bringázni, rollerezni NEM!



2020. szept. 2. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt jelzés, hogy kerékpárosnak is ott kell mennie, akkor teljesen jogos a felháborodásod.

Én sokat kerékpározom, de én is utálom az ilyen kerékpárosokat.

2020. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Biztos, hogy járda? Mert a gyalogosok némelyike nem ismeri a bicikliút fogalmát, úgy van vele, hogy ha az úttest mellett megy és keskeny, akkor az járda.
2020. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy éve volt egy vitám egy biciklissel pont járda ügyben. A barma szerint a faluban minden járda bicikliút.
2020. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen csak járda. Mellette ott az út. nem nagy forgalmú.
2020. szept. 2. 18:45
 5/12 Alex Fly ***** válasza:
Pontosítsunk: ennek az egy kerékpárosnak állt feljebb és ő képzeli azt, hogy a szabályok felett áll. De rajta kívül van még ebben az országban kb. 2,5 millió, amelyek nagy része szabályosan közlekedik...
2020. szept. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos elég sok kerékpárost látok a járdán tekerni. nem az első eset.
2020. szept. 2. 23:01
 7/12 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge. Nyilván , vannak normálisan közlekedők is.
2020. szept. 2. 23:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt 1 db kerékpáros, nem az összes volt, aki fellökött. Bunkó volt. Sajnos vannak ilyen emberek.


Másrészt ha az úttest "kerékpáros közlekedésre nem alkalmas", akkor mehet max 10-zel a járdán, gyalogosokat nem zavarva. Magyarul csendben, lopakodva, gyalogosokat nem felöklelve :D Azaz ez a kerékpáros mindenhogy tahó volt, csak mondom, hogy amúgy nem mindig tilos járdán bicajjal menni.

2020. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én naponta kerékpározok, de engem is zavar, mikor indokolatlanul a járdán tekerne, és még csilingelnek is a gyalogosoknak, hogy álljanak félre. De nem kell általánosítani, én például soha nem. járdázok.
2020. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
10 percenkét látni egy járdán tekerő kerrékpárost. Itt Miskolcon sajnos ez a helyzet. Lehet máshol jobb. Nem általánosítok de nagyon sok az ilyen errefelé.
2020. szept. 9. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!