Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy a ledudáló,...

Mért van az, hogy a ledudáló, türelmetlenkedő autósok döntő többsége nagy prémium márkát hajt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kezdő vezető, napi szinten autóval járok már 20 éve. Céges autókat is rendszeresen vezetek hosszabb távon. A saját autóm nem is régi, nem is gyenge, a forgalom ritmusát mindig igyekszem felvenni. De ha lassítani merek beláthatatlan stop táblás kereszteződésben, vagy a sor elején nem lövök ki már piros-sárgára váltó lámpánál, akkor kapom a dudakoncertet a tükörben hadonászó emberkékkel. Aztán 40-es korlátozásnál ha 55-el gurulok, hatalmas kormánymozdulatokkal felbőgő motorral 80-nal kielőz. Az csak mellékes, hogy a következő lámpánál hatalmas fékezés és ugyanott vagyok közvetlenül mögötte...

Mért van az, hogy ezek az egyének soha nem mondjuk Suzukikban, Daciákban, vagy régebbi hasonló autókban ülnek, hanem nagy, általában sötét színű német prémium autókban? Van ennek valami pszichológiai magyarázata, hogy az ilyen autóban ülő emberek mitől frusztráltabbak, mint az átlag?


2020. szept. 10. 09:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert én éppen hogy pl egy Swiftben látok ilyen tahókat, vagy valami leszakadt kisautóban.

Amúgy erre a válasz már le lett tárgyalva pár héttel ez előtt, mert a tahók körében az autó státuszszimbólum, ezért általában a három prémium közül válogatnak.

2020. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem tudom, Budapesten sem tapasztalok ilyet normálisan közlekedve. Ha valaki folyamatosan ilyen reakciókat kap, akkor már nem feltétlenül a rendszerben van a hiba.

Egyébként azért tapasztalod. Mert ezeket nem tudod állvahagyni a céges Octavia-val így nem tudod beégetni őket. Egyébként a Suzuki-s, Dacia-s őst a furgonos is és a női sofőr is ugyanakkora paraszt, ugyanannyira frusztrált.

2020. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Egyébként azért tapasztalod. Mert ezeket nem tudod állvahagyni a céges Octavia-val így nem tudod beégetni őket."


Ezt most kicsit nem értem... Nem is célom bárkit beégetni. Én elég sok helyen járok az országban munkám miatt. Szentgotthárdtól, Pécsen, Szegeden, Győrön, Gyöngyösön, Egeren át Debrecenig. Budapesten is vannak tahók, de az autók számának arányában sokkal normálisabbak, előzékenyebbek a sofőrök. Mindig meglepődök, mikor kiengednek, rámvillantanak. Nem akarok konkrét város írni, de van ahol meg inkább a tolakodás, mindig a másik elé kerülés, dudálás a divat. Persze ott is akad kivétel, de sokkal ritkább. De ez már más kérdés.

2020. szept. 10. 09:53
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

De ő nem tudja, hogy nem akarod.


Mi lenne, ha egy Suzukival állna be keménykedni egy nagyobb, de lassabb autó mögé? Az előllévő nyom egy kövér gázt, aztán a Suzuki látóválságon kívülre kerül is azonnal. Ezzel olyan mértékű egocsorbulást idézne elő a lassú haladó a hátul türelmetlenkedőnél, hogy instant agyvérzést kapna. Ezt az "égést" meg nem meri bevállalni.

2020. szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"akkor már nem feltétlenül a rendszerben van a hiba."


Aha, tehát a stop tábla csak utcadekoráció, nem kell törődni vele. Menni kell, aztán a másik majd úgyis megáll. Lámpánál nem kell megvárni a váltást azonnal csikorgó kerekekkel ki kell lőni. Záróvonal, 40-es korlátozás nem számít, simán szabad 80-nal is menni...

Valóban, ezek szerint anno ezeket nekem nagyon "rosszul" tanították. Érdemes volt megkérdeznem, legalább tanultam valamit. :)

2020. szept. 10. 10:01
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Mint írtam, rendszeresen közlekedek Budapesten. Semmi ilyesmit nem tapasztalok. Ültetett autóm van, van ahol a megengedettnél sokkal lassabban is kell mennem. Mégse dudálnak le, nem előzgetnek záróvonalnál és hasonlók...


#2

2020. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#2 én is pont ezt írtam, megerősíthetem a tapasztalataidat, Budapesten kevésbé jellemző ez.
2020. szept. 10. 10:07
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy aki ezeket tapasztalja, az miként közlekedik, de feltételezem, hogy sok olyan hibával, amit észre sem vesz.

Folyamatosan ezt olvasom közhelyesen mindenhol, hogy az emberek bunkók, stb., közben nem volt még olyan, hogy indokolt helyzetben legfeljebb a 3. autós ne adta volna át az elsőbbséget (nyilván nem főútra való felhajtásra gondolok, ahol jönnek 90+-szal).

Életemben nem dudált rám senki jogtalanul, pedig szintúgy járok mindenfele, 30 000 km felett.

2020. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de titokzatos vagy, "nem akarok várost írni"... Miért, félsz hogy megbántod a dudáló, tolakodó, BMW-s szekszárdiakat? :D
2020. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem érzem ezt olyan kardinális problémának. Nem mondom, hogy soha nem dudáltak rám, de szinte mindig értettem az okát, ha nem is feltétlenül vártam volna ilyen reakciót az adott helyzetben.
2020. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!