Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akik bicikliztek, ezt hogy...

Akik bicikliztek, ezt hogy csináljátok (bocsi, hülye kérdés)?

Figyelt kérdés

Szóval én próbáltam már az 5 km-re lévő iskolámba eltekerni, volt benne egy kis emelkedő, de semmi extra. Megizzadtam, persze nem csorgott rólam a víz, de izgadásgátló ellenére is a hónaljamnál volt folt, a bugyim alsó sávjában beizzadt a nadrágom, folyt a homlokomról a víz, stb.

És ugye nem segített a váltó ruha sem, mivel nem csak a ruhám lett büdös izzadt, hanem a testem is. Mosakodni, fürdeni meg nincs lehetőség iskolában. Egy szenvedés volt úgy végigülni 7 órát, viszkettem, és én is éreztem a szagom, azóta soha többet nem ülök biciklire.

Viszont itt olvasok olyanokat hogy "15km-re van a munkahelyem, minden nap biciklivel járok be". Oké, de hogyan? "Járhatok biciklivel, egészséges, gyors és környezetbarát". Oké, de üljek egész nap büdösen az iskolában/munkában? Vagy csak én izzadok a testmozgástól?! Az nem létezik...

Ti akik így közlekedtek, mit csináltok hogy megelőzzétek/megoldjátok ezt a problémát? Vagy nem is izzadtok ha mozogtok?



2020. okt. 5. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Majd megedződsz és nem fogsz megizzadni ilyen rövix bicajozásban!
2020. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy ki mennyire izzad és mennyire érzékeny rá. Meg persze az időjárástól is függ. Meg a tempótól is.


Én pont 15 km-re járok, lehet hogy engem olvastál :-) 15 év tapasztalattal, ha nincs túl meleg, akkor tudok úgy öltözni, hogy ne izzadjak jobban, mint mondjuk sétálva. Ha mégis kezdek izzadni, akkor megállok és leveszek egy réteget. Az első évben tavasszal kezdtem biciklizni, és nagyon durván túlöltöztem, mert ugye mindenkinek ez a parája, hogy "jaj megfázol". A következő ősszel, mikor ugyanannyi fok volt, 2 réteggel kevesebb volt rajtam. Jóval vékonyabb ruha kell biciklihez, mint gyalogláshoz, nekem télikabátom például egyáltalán nincs, mert nem kell.


Ha 25-30 foknál melegebb van, akkor persze már nem tudok tovább vetkőzni, de akkor a menetszél segít: úgy hajtok, hogy a gyaloglásnál ne izzadjak jobban, de közben nagyobb a menetszél, szárít és hűt, tehát összességében kevésbé leszek vizes. Ilyenkor is meg szoktam izzadni, de nem menet közben, hanem mikor leszálltam, kb. 2 perc múlva. Akkor még további 5 percet várok, utána a wc-n leveszem a pólóm, megtörölközöm bele és utána veszem csak föl a bentit. Sőt, néha félmeztelenül ülve pisilek a wc-n, úgy hatékonyabb a száradás. Melltartót is cserélek, a bugyival nem szokott gond lenni, de az is van tartalék.


Sokat segít még, ha nincs rajtad táska. Ha nem viszel notebookot vagy más sérülékeny dolgot, akkor szereltess kosarat a biciklidre és abba tedd a táskát. Vagy a csomagtartóra gumipókkal is rögzítheted.


Az emelkedő az eléggé nehezítő tényező. Használd a váltót a bicikliden, válts rövid fokozatba (kisebb számok), és szép lassan menj föl. Ha pont a dombtetőre mész, akkor peched van, de ha nem, akkor menj túl a célponton 500 m-t, aztán húzd ki a cipzárt a kabáton, nyisd szét a ruhád amennyire tudod, és gurulj vissza, kiélvezve a menetszél szárító hatását. Amíg nem fázol, nem fogsz megfázni, ne aggódj. Ha megszáradtál, nem leszel büdös, azt a nedves közegben dolgozó bacik csinálják.

2020. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2-nél a pont!


Ha tisztán indulsz el (reggeli zuhanyozás), akkor nem leszel büdös!

2020. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg nem árt ha van nálad nedves törlőkendő, az is ér valamit.
2020. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem csak edzettség kérdése. Vannak akik izzadósabbak az átlagnál, és ezen nem nagyon segít semmi dezodor. Figyelj arra, hogy ne legyél túlöltözve. Próbálkozhatsz esetleg azzal, hogy lassabban tekersz vagy elektromos bringát veszel, de ha izzadós vagy akkor izzadni fogsz a testmozgástól.
2020. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozva az előttem szólókhoz: ha tisztán ülsz fel a bringára, nem leszel büdös egy kis megizzadástól!

Bemész a wc-be, egy kis törölközővel letörlöd magadat és kész.

2020. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, egyének vagyunk, mindenki másképp éli meg az élet dolgait. Erős alkatú férfi vagyok, mégsem vagyok nagyon izzadós. Ráadásul, egész életemben kerékpároztam, egyéb sportolásokról nem is szólva. 5 km-es kerékpározástól nemigen izzadok le, főleg ilyen őszi időben. Nyári hőségben még igen, de akkor ki az, aki nem izzad.

A másik egyéni szempont, mindenki másképp izzad, más illattal. Tagadhatatlan, egyesek kifejezetten kellemetlen szagot képesek termelni. Néhány esetben a tisztálkodástól függetlenül. A tisztálkodószerek használata sem mindegy, hiszen létezik a kompatibilitás. Egyénenként meg kell találni a hozzánk passzoló illatot, anyagokat. Sőt, az ápolószereknek is van kompatibilitása. Javasolt pl. azonos márkát, azonos illatot használni. (A dezodorok átlagosan 4 - 12 órát befolyásolják a test illatát, a parfümük akár 24 óráig is. Ezt érdemes figyelembe venni, ha váltani akarunk illatot.)

(Nálam bevált módszer, tusfürdőkből lehetőleg sensitive-et használok, vagy magas bőrápoló hatással rendelkezőt. Ha hőség van, ill. mozogni készülök, akkor törülközés után babahintőport is alkalmazok. Ekkor nem dezodort, hanem parfümöt használok. (vagy hintőpor, vagy dezodor) Nyáron naponta kétszer zuhanyozok.)


A rendszeres kerékpározáshoz hozzászokik a szervezet, idővel nem érzi akkora megterhelésnek. Persze, a tekerés stílusa is befolyásolja, ahogy a drótszamár sebességváltójának használata is. Lehet szépen, nyugodtan tekerni és kegyetlen tempóban is. Jómagam nem száguldozok és próbálom az ideális sebességi fokozatra állatani a cangát. Főleg, ha ne kívánok kicsit sem leizzadni.

Az ideális öltözéket se felejtsük el, hiszen egyáltalán nem mindegy, miben bicajozunk! Számomra nem váltak be a modern "műanyag" kerékpáros öltözékek, én maradok a jó öreg tiszta pamut ruháknál. Túlöltözni nem szabad, az is izzadáshoz vezethet. Rétegesen - legyen a jelszó! Hidegebb időben a felsőruhát, kabátot akár a csomagtartóra is lehet tenni. Tekerés után felvenni, tekeréshez le. A hétizsákok mind a hátunkra izzadnak, az meggondolandó megoldás, felvesszük-e. (nekem és fiamnak hátul, lányomnak elől, nejemnek mindkét helyen van kosár) Mi hétköznapi tekerők vagyunk, nem mániákus kerékpárrajongók. Vásárolni, munkába, iskolába, eljutni A pontból B pontba használjuk, nem pedig trendi sportcuccokban villogva száguldozunk, vagy megyünk fel a hegyekbe lógó nyelvvel. 😉

Minőségi járgányaink vannak, de nem luxuscikkek. (két éve cseréltük le a 15 - 20 éves bicajokat, KTM volt, most is azok vannak, bevált márka) Volt időszak, amikor munkába járáshoz én magam is használtam napi 15 - 30 kilométert. Nem állítom, hogy akkor nem izzadtam le. Gépészként dolgoztam, így mások voltak a prioritások, mint irodai munka esetében. Ezer éve irodai, szellemi munkát végzek. A belvárosban dolgozva, a Városligetnél élve pár perc alatt bent vagyok tekerve, miközben BKV-val 3x - 4x annyi időbe telik, autóval pedig kész rémálom. (utóbbival csak akkor megyek dolgozni, vagy bármi okból a belvárosba, ha muszáj) Munkahelyem kb. 8 éve kialakított fedett, őrzött kerékpártárolókat, öltözőket zuhanyzóval. Tehát, kerékpárral bejárók el vagyunk kényeztetve azóta! 😁 (Mivel, készenléti jellegű munkakörben dolgozunk sokan, napi 12 - 16 órákat, így akkor is igényünk van az öltözőre, zuhanyzóra, amikor nem drótszamáron érkezünk. Főként nyári meleg esetén.)


Úgy foglalnám össze szómenésemet 🤓 Ez egy életstílus, melyet meg kell szokni, bele kell rázódni. Idővel a kerékpározás 🚴‍♀ 💗 szeretete miatt, elviselsz majd néhány kellemetlenséget. A részeddé fog válni és nem akadsz ki apróságokon.

2020. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen jársz bicajjal, akkor is fogsz izzadni,

de ha napi 2x picit izzadsz, már 1 hét után nem lesz büdös.

Otthon indulás előtt zuhanyozz le!

Cumódat a csomagtartón/kosárban vidd.

Menj lassan.

Ha odaértél, még maradj a szabadban, ott "száradj meg".

Utána a WC-ben teljes átöltözés.

Esetleg egy mini törölközőt nedvesíts be, vidd be a fülkébe és azzal töröld át magad.

2020. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Állóképesség + megfelelő öltözködés, aztán majd kialakul.
2020. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Izzadás ellen Solutio antisudorica. Gyógyszertári ecsetelő, kb. 1200 forint, vattára rácsepegeteted, bekened az izzadós területet, és volt-nincs izzadságfolt. (persze túlzásba nem szabad vinni, mert nem feltétlen egészséges)
2020. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!