Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Több résztvevős balesetnél...

Több résztvevős balesetnél hogyan kell a betétlepot kitölteni?

Figyelt kérdés

Két szeméyles betétlepok vannak a kocsimban, meg szerintem mindenkiében.

De mi van akkor, ha 3-4 résztvevős egy baleset?


2 személynél oké, kikanyarodott elém, összekoccantunk. lerajzoljuk, adatokat írunk, ki van töltve.


De ha közben mögöttem is belém jönnek??? Azt hova írjuk? Vagy ha az a harmadik egyszerre mindkettőnknek nekimegy?


2020. okt. 9. 20:35
 1/3 anonim válasza:
0%
Úgy hogy példáúl:Ön jön mögöttem,belém jön ez esetben én vagyok az"A" ön pedig értelemszerűen "B".De mondjuk nézzük a kárt és közben önbe is valaki belemegy akkor már külön baleseti bejelentőt kell kitölteni önnek,és annak aki önbe rohant az adott esetben!Ebben ön leszz "A" míg aki az adott esetben önbe rohant ő lessz a külön lapon "B".Tehát ha mondjuk egy "ráfutásos"baleset történik akkor több résztvevővel,mindeg akibe belementek "A",aki belement "B".Abban az esetben ha mondjuk kanyarodáskor mondjuk mindketőt meghuzza egymás után a harmadik,ugyanígy kell eljárni-azzal a külömbséggel,hogy ott a vétkesnek az időbeli sorrendet figyelembevéve kell kitölteni a balesetibejelentót.(Utóbbi esetben külön-külön egy-egy példányt.Ezért javaslom,hogy tartson 2-3.d.b.Balesetibejelentőt a járműben.
2020. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%
A baleset okozója ír az összes vétlennek.
2020. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt egy baleset ahol álló helyzetben belénk durrantott egy kocsi hátúlról. A mi autónk mivel üresben volt, fék nélkül nekiment az előttünk állónak.

Kijött két rendőr. Nagyon egyszerűen elmondták, hogy ilyenkor csak a hátulról becsapódó a felelős az autókban keletkezett kárért. A vétkes fél ezt el is fogadta. Majd a rendőrség tanácsára minkét autó részére külön-külön betétlapot írt.


Szóval több részvevős balesetben a vétkes fél minden résztvevővel külön betétlapot tölt ki.

2020. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!