Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire tartjátok veszélyesne...

Mennyire tartjátok veszélyesnek a motorozást? Mennyire vagy kiszolgáltatva a többi közlekedési résztvevőknek?

Figyelt kérdés

Ha az ember óvatosan csinálja, akkor nem annyira veszélyes?

Egy 125-ccm3 chopperre gondoltam. Nektek mi a vélemenyetek?

Egy ilyen gyorsasági vagy sportmotortól azért rendesen félnék.



2020. aug. 31. 13:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem a statisztikára, egy motorosnak negyvenszer több esélye van halálos balesetet szenvedni, mint egy autósnak. Kétségkívül a legveszélyesebb közlekedési forma. Kikanyarodik eléd a biciklistől kezdve a pótkocsis traktorig minden, nem tartanak mögötted követési távolságot, nem vesznek figyelembe előzéskor. Rosszak az utak, kiugrik eléd a vad, bármi történhet. És amíg az autósnak a lökhárítója törik ilyenkor, neked a kezed meg a lábad.

De a szabadságérzet sokat ad cserébe.

Én csak robogóztam, de volt egy olyan napom a közlekedésben (biciklis kanyarodott elém, meg két autós akart megölni fél órán belül), hogy én akkor úgy döntöttem, hogy hanyagolom ezt a műfajt.

2020. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Na jelenleg kerékpáros vagyok. Megyek időnként települések között is nagyokat. Ehhez képest sokkal veszélyesebb a motorkerékpár?
2020. aug. 31. 13:34
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagy sebesség, de nincsen ami körbe venne, védene.
2020. aug. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Én a legveszélyesebb járműkategóriának tartom. Gyors, nehezen észlelhető, sok váratlan helyzet adódhat saját vagy külsős hibából is.
2020. aug. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

alapból veszélyes dolog a motorozás, de ha te is agresszívan vezetsz akkor még veszélyesebb

én pont azért szeretek motorozni mert sokkal szabadabb vagyok mint kocsiban + nem fosok be ha rosszul fordul a kocka, persze ez ember függő ki menyire bírja

2020. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi a különbség, hogy biciklivel csak simán elcsaphatnak, kevesebbszer kerülhetsz bajba saját hibádból. Motorral meg hozzáadódik a saját hibád is, a sokkal nagyobb sebességből adódóan. Meg másoknak is kevesebb idejük lesz reagálni. Szóval igen, veszélyesebb.
2020. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%
egyébként 125-ös kategóriában a sportmotor még nem nagy durranás a 15 lóerejével
2020. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

7-es! Nem is akarok nagy durranást!

Kezdőként untig elég lenne.

2020. aug. 31. 13:42
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
Minden előttem szóló igazat beszél. Ettől függetlenül hozzá kell tenni azt, hogy motorral könnyű defenzíven vezetni! Egyrészt gyorsabb vagy mindenkinél, így kevesebbet kell hátra figyelni, magasan ülsz belátsz mindent, sokszor több száz méterre előre is látod mi történik, teljesen körül tudsz nézni magad körül mindent. Parkolással nincs gond, dugóval nincs gond. Meg kell tanulni defenzíven vezetni, folyamatosan pásztázni mindent magad körül, előre látni a történéseket és nem lesz nagy baj. Én 12éve motorozom napi szinten, robogóval és nagymotorral is, soha nem volt problémám az autósokkal és senkivel. Ötször estem már el, mindig a saját hibámból, az elején tapasztalatlanság utána figyelmetlenség és éberség hiánya miatt. A biztonság kulcsa az, hogy fel kell ismerned melyik az a nap amikor nem ülsz motorra, illetve ha felülsz akkor hogyan mész. Nekem nem egyszer fordul elő az évben, hogy úgy érzem nem tudok 100%-ban ott lenni és figyelni, ilyenkor autóba ülök vagy tömegközlekedek és nem ülök motorra. Ha már motoron vagyok és ezt érzem, akkor kvázi autósként közlekedem, nem gyorsulok, nem előzök, nem megyek előre a lámpánál stb. Önismeret, alázat, fegyelem. Nemet mondani a motorra egy rosszabb napon nem gyengeség, hanem erő!
2020. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedési morált és főleg az útviszonyokat figyelembe véve én gyáva vagyok motorozni Magyarországon.
2020. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!