Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Asperger szindrómával mennyi...

Asperger szindrómával mennyi esélyem van mozdonyvezetőnek?

Figyelt kérdés
Őszintén, 20 éves vagyok és 2-3 éves korom óta mozdonyvezető szeretnék lenni, emiatt fizikából is érettségiztem az 5 tantárgy mellett és az a helyzet hogy először amikor a felvételi tesztet írtam ott kibuktam, és újraszeretném próbálni, de ha az interjún és ezen átjutok és az orvosira beküldenek, akkor mi történik ha eltitkolom hogy egy NAGYON_NAGYON enyhe Asperger szindrómám van ami nem betegség, hanem csak egy ÁLLAPOT, ha kiderül és nem szóltam róla mit csinálnának velem? Valaki, ha tudná rá a KOMOLY válaszokat az segítene köszönöm

2020. okt. 27. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

itt nézz körül:

[link]


egészen pontosan itt:

2. melléklet a 203/2009. (IX. 18.) Korm. rendelethez *

Egészségi alkalmasságot kizáró, korlátozó állapotok, fogyatékosságok és betegségek előzetes egészségi alkalmassági vizsgálatok során (BNO X.)



eltitkolni nem fogod tudni. Ha megállapították, hogy ilyen "állapotod" van, akkor annak nyoma is van. Illetőleg a mv. orvosi elég komplex vizsgálat.

de e én mondjam meg itt a gyakorin a tuti, úgyhogy menj el egy foglalkozásegészségügyi orvoshoz. talán a háziorvosodnak is van ilyan szakvizsgája.

2020. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha el tudodd olvasni az isihara könyvet bármit vezethetsz


még ha debil elmebeteg is vagy:D


Sajnos eza magyar valóság


Ha színtévesztő vagy nem kapsz hivatásos jogsit, de bármi más bajod van megoldják okosba:D


Én pl 20 éev vezetek 3.5 tonnás kistehert pótkocsival, de mivel színtévesztő vagyok igy a 3.5 tonna feletti c kategóriát igénylő teherautókat nem vezethetem.

Amig 3.5 tona alatti addig látoma jelzőlámpa színeit, de felette nem(ezek szerint)...:D


Eléggé szánalamas a magyar szabályozás ezena téren

Ismerek teljesen elmebeteg embert aki bkv buszt vezet, de legalább nemszíntévesztő:D

2020. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Vasútnál viszont elég szigorú az orvosi, pszichológiailag is.
2020. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Semennyi, de köztársasági elnöknek tökéletes lehetsz, ha minden eléd tolt papírt kérdés nélkül aláírsz, mert úgy tanítják meg.
2020. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Nulla!

(Ahogy eme válasz hasznossága is)

2020. nov. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Engem is érdekelne
2020. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

6. Vagyok.

Idézem:

MÁV nem alkalmazhat pszichiátriai diagnózissal rendelkező munkavállalókat, és mivel az autizmus pszichiátriai diagnózis, így nem dolgozhatnak a vasútnál.


Én is annak készítem volna, de úgy tűnik nem lehet 😭

2020. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ja, én BKK sofőr gondoltam lennék, mert nagy busz rajongó voltam/vagyok, de egyelőre még sima autót se engednek vezetni asperger miatt, tehát valószínűleg nem, mert fokozottan balesetveszélyes munkát nem ajánlanak/engednek
2022. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!