Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy (magasan funkcionáló,...

Egy (magasan funkcionáló, tehát nem fogyatékos) asperger szindrómás autistának van esélye motorra (a2-es) jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy kell egészségügyi alkalmassági ,csak azt nem hogy ez mennyire lehet kizáró ok.

(A korom miatt nem most csinálnám,csak szeretném tudni kb. mire számítsak.)



2018. jan. 1. 23:23
 1/7 anonim válasza:
67%

Sajnos az Aspergereseket nagyon sokan fogyatékosnak nézik és kezelik, legalábbis nekem ezt mondják a neurotipikusok.


Kérdésedre válaszolva necces a jogosítvány, mert gyors reflexek, akár életet megjavító hirtelen döntések kellenek az éles helyzetekben. Nekem, Aspergeresnek nem javasolták a jogosítványt.

2018. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem kb. le se szarják.

Vannak kezeid meg lábaid, látsz és ez nagyjából elég is az I. csoportú alkalmasságihoz.

2018. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem kb. le se szarják."


Szerintem ez nem egészen így működik. Orvosin is megkérdik van-e valami komoly bajod, ha elhallgatod és egy baleset után derül ki akkor ez visszaüt az orvosra is és arra is aki ezt nem közölte az orvossal.


Szerintem ezzel kapcsolatban egy neurológust és a PÁV intézetet kellene megkérdezni, ők biztosan jobb válaszokat adnak erre a kérdésre.

2018. jan. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
a háziorvos adja ki az alkalmassági igazolást. kérdezd meg
2018. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
81%
Szerintem nem kizáró ok. Rólam Asperger szindrómát diagnosztizáltak. Simán megkaptam az alkalmasságit, a háziorvosom nem foglakozott ezzel a diagnózissal. Autós (B-s) jogsim van, amit 17 évesen szereztem meg. Soha nem okoztam balesetet, ellenben számos mások által okozott vészhelyzetet hárítottam el.
2018. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sokan a háziorvosra hivatkoznak, de nem ő dönt sok esetben. Aki beteg, mozgássérült vagy fogyatékos, azt bizottság vizsgálja meg, és alávetik tesztnek, ami egy kialakított autó és letesztelik hogy reagál, tud e vezetni.
2018. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én autista vagyok és B kategóriás jogsim van. Az autizmusom felnőttkoromban, a jogsi megszerzése után pár évvel derült ki, nem tudom, ez mennyire számít. Motoros jogsival kapcsolatban sajnos nem tudok semmi infót.
2018. febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!