Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Törtél már össze autót?

Törtél már össze autót?

Figyelt kérdés
Nagyon hirtelen jött, és fel sem fogtad hirtelen, vagy tudtad, hogy ez most lehet benne lesz, például gyorsan mentél, feszegetted a határokat, és túl is mentél rajta. Ha így történt, akkor mit éreztél közvetlenül a csatt előtt?

2020. okt. 29. 20:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%

nyáron csúsztam egy autóba az én hibámból. A kötelező biztosító egy vagyont követelt rajtam, fizessek. Nem fizettem, felmondták a szerződésem, mert sokba voltam nekik

Az a pillanat, amikor láttam, hogy csapódok, az nagyon szar volt.

2020. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen, 1 milliómba került. Majd szétvetett az ideg, hogy besz/ptam egy balfasz hülyeségét.
2020. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hát az bizony nem csekély összeg... Olyan autód van, hogy megérte megcsináltatni?

Nem fizetett a biztosítója, vagy csak miatta karamboloztál, de nem vele?

2020. okt. 30. 08:51
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen. 2 éve télen mentem haza fáradtan, este 10 fele, nagyon sötét volt, köd volt, csúszott minden, kemény 60-nap mentem, és nekem futott egy vaddisznó. Marhára örültem neki, de szerencsére olyan 60-70-ből megúsztam a dolgot, bár jobb nem lett az autóm tőle.
2020. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kettő "balesetem" volt mióta vezetek.


2019 tavaszán egy 66 éves mama (nem jelent mondjuk semmit, nem általánosításból írtam ki) belém csúszott hátulról lakott területen kívül, a 3.-as fő úton, közvetlen a körforgalom előtt. Előttem állt egy kombi fehér G Astra, Ő is várta hogy mehessen be a körforgóba, én mögötte, és mögöttem a mama. Még az volt a szerencse, hogy egy jó autónyi távolságot majdnem hagytam mögötte.


Nekem egy 1999-es 1.3-as Suzuki Swiftem van, 3 ajtós.


Egyszer csak látom a tükörbe, hogy az olajzöld színű C Corsa satuzik, a koptatója már-már a földet súrolja, láttam hogy már nem fog megállni, ezért fogtam a kormányt két kézzel, és nyomtam a féket. Belém jött. Kb egy olyan 50-70 közötti tempóval. Nem tudom hova nézhetett, szerintem a tükröt, vagy a telefonját bámulta, bár nem kérdeztem tőle. Nem hívtam rendőrt, mert Ő sem szerette volna (nem vagyok én sem spicli mondjuk, nem is szokásom, na meg hát már egy több mint 20 éves autóról beszélünk), így megegyeztünk abban, hogy fel írom az adatait (mivel nem volt sem nálam, sem nála betétlap), azaz név, lakcím, rendszám stb. Elmentünk hozzá, fogadott, és kitöltöttük a betétlapot. Neki a Corsanak annyi baja lett, hogy a rendszámtartó eltört, illetve a motorház tetőn (közvetlen az embléma felett) lett egy alig észrevehető horpadás.


Az én Suzukimnak picit sérült a hátfala, a hátsó lökhárító (alsó és felső léc) és a bal hátsó lámpának a tolató lámpa része elrepedt, de nem tört. (Azóta is megvan, teljesen használható állapotban egyébként. El van téve, úgymond tartalékba, mivel másik suzuki is van a családban, szintén régi swift.)


Megcsináltuk biztosításra, a szerelő szerint olyan 120-130e Ft környéke volt. Nekem megcsinálták patentul, mintha új lenne. Azóta is...


Most 2020 augusztusában pedig elütöttem egy nagyobb vaddisznót, lakott területen belül. Mentem vissza éjszakás műszakba túl órázni Péntek este, és már ott voltam a cégem előtt kb 300-400m-re, mikor elb***tam a vadat. Természetesen vad tábla nincsen kint, és a lakott terület nem minősül vadászterületnek, szóval úgymond cumi. Az eleje sérült, azaz az elemek, és a hűtő. 90.000Ft-ba került ez a mutatvány. Illetve kb fél hónapja bele csúsztam az árokba, mikor tele volt lakott területen kívül a 3.-as fő út vízzel. Víz ráfutás volt, nagyon rossz volt a látási viszony is, este volt. Épp hogy csak fel akadtam az út szélén az árokba, tehát nem csúsztam bele, viszont az autó fele tele ment vízzel. A jó mély árok egy szintben volt az úttal, és a kocsi jobb oldala épp hogy annyit billent, hogy be tudott folyni a víz, mégpedig rendesen. Szerencsém volt. 5 perc alatt jött az első autó, és kihúzott az idős úr az árokból. Egy piros talán japán típusú terepjárója volt, éppen tartott haza a bányából, hajnalok hajnalán. Vissza ment a bányába kötélért, és kihúzott. Végtelenül hálás voltam és azóta is az vagyok neki, hogy egy ismeretlen és ilyen jószívű, segítőkész ember "rá ért" foglalkozni az én hülyeségemmel. Mert ugyan mentségemre szóljon, az utat figyeltem. Tehát nem telefon és nem egyéb más volt az oka. Tényleg nem nagyon láttam semmit.


Egyébként még akkor meg állt egy Taxis is, illetve egy másik faszi is. Természetesen a kamionosok és a buszosok nem, ezt meg is értem, Ő rájuk nem is haragszom.


Jaaa igen. A kocsi azonnal indult akkor is, és azóta is üzemel. Nem lett semmi baja. Azóta is 20km-re járok be dolgozni minden nap, és rendszeresen használom munkán kívül is.

2020. nov. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Csak sajátot 2szer. Ha az számít egyszer garázsba beállásnál letörtem egy kis darabot a tükrömből. 100% saját fszságom volt. Egyszer másik autóval pedig lekaptam a komplett lökhárítót versenypályán. Körbe akartam driftelni egy kanyart aztán nem adta ki. De az olyan autó volt hogy nevettünk egyet aztán pár hét alatt meg lett javítva haverokkal pár pizza mellett.

Lökhárító, lengőkarok, kormányösszekötők és egy ködlámpa bánta a produkciómat. Kb 100 ezerből ki lett hozva futómű állítással és "biztos ami biztos" fizetős átnézéssel együtt.

Igazi balesetet nem okoztam. Viszont szenvedtem egy cserbenhagyásosat. Alárendelt útról lakótelepről nagy gázzal jöttek belém úgy hogy főúton haladtam. Kinyitották az autó bal hátulját (ahol szerencsére nem ült senki) engem fellökve a járdára ahol mázli volt hogy nem állt senki. Majd nagy gázzal tovább álltak. Kamerafelvétel és elég egyedi mintázatú autó ellenére mai napig nincs meg az illető. A kerületi rendőrök a közeli áruház kamerafelvételeit is csak többszöri megkeresés és az ORFK-nál történő panasztétel után voltak hajlandóak kikérni annak ellenére hogy ennek hivatalból meg kellett volna történnie. Ez van.

2020. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem,nem is tolattam neki semminek sem :)
2020. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!