Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közigazgatási szabálysértés...

Közigazgatási szabálysértés részletfizetés?

Figyelt kérdés

Kaptam egy büntetést gyorshajtás miatt, ezt szeretném megkérni, részletekben

Ilyenkor mit kell írni a kérelembe,van valami formanyomtatvány??



2020. dec. 7. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Be kell menni a rendőrségre az előadóhoz és ott fel kell tárni milyen okod van a részletfizetést kérni.Hivatkozhatsz szociális gondjaidra is és enyhítést kérsz erre való tekintettel.Persze itt egy kicsit nem árt ha színészkedsz de csak módjával.Én már sok bűntit megúsztam,de legtöbbet külfőldön.Egy kis bohóckodás, előzékenység,stb.Bár azt is figyelembe kellett vennem,hogy hól vagyok.Kamionoztam és sok fináncal volt dolgom.Nem is magamról beszélek tovább,a te problémádra koncentrálok.Tehát van lehetőséged részletfizetésre és 50 % arra,hogy mérséklik a bűntetést.
2020. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól is függ hogy mennyi az annyi. Ilyen piti 30 ezer meg 50 ezer forintok részletfizetésével nem szórakoznak, csak komolyabb összegekkel.
2020. dec. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Gyorshajtásért nem piti összeget szoktak elkérni,30-50 ezer még alaphangon is elenyésző lenne szerintük.Ha lakott területen belül kapták el gyorshajtásért az külön emeli a kótát.
2020. dec. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. A kismértékű gyorshajtás (pl 50 helyett 70) márpedig tényleg csak 30 ezer, onnan tudom, hogy egyszer én is benéztem és jött is róla a csekk a következő héten.
2020. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem elegendő a kérdésben közölt információ.


• Ha a sebességtúllépés mértéke nem érte el a közigazgatási bírság mértéket, és a bírságkiszabás megállítással történt, akkor nincs részletfizetési lehetőség.

Ilyenkor a bírság megfizetés helyett lehetőség a közérdekű munka vállalása (Munkaügyi Központban kell kérvényezni, saját költségen végeztetett orvosi alkalmassági kell hozzá, 1 óra közérdekű munka 800 Ft-nak felel meg), vagy szabálysértési elzárás vállalása (a bírságot kiszabó hatóságnál kezdeményezhető, 24 órányi szabálysértési elzárás 5-ezer Ft-nak felel meg).


• Ha a sebességtúllépés mértéke elérte a közigazgatási bírság mértéket (akár helyszíni megállítás esetén megállapított bírság esetén, akár felvétel alapján kiküldött bírság esetén), akkor a fentiek kérésére nincs lehetőség.

Továbbá, nincs lehetőség a közigazgatási bírság mérséklésére sem: [link]


Ha közigazgatási bírság, az, szerepel a határozatban. A továbbiakban közigazgatási bírságról írok.


A határozat átvételétől számított 53 napon belül, 3-ezer Ft illeték ellenében kérhető halasztás, vagy részletfizetés: [link]

A lehetséges mérték itt olvasható: [link]

Nincs alsó összeghatár, hiszen kinek-kinek az anyagi körülményeihez képest lehet sok egy-egy adott bírságösszeg egyszerre történő megfizetése.


Vannak letölthető iratminták, mind a halasztás, mind a részletfizetés kéréséhez.

Képen: [link]

Az elérhetősége: [link] ← A „Fizetési kedvezmény”-re kell kattintani, majd a felugró ablakban a halasztásra, vagy a részletfizetésre.

Nem formanyomtatvány, hanem iratminta. A kérelem indoklását magadnak kell megfogalmaznod az alapján, ami alapján kéred. Természetesen te tudod az indokaid: alacsony jövedelem, járvány miatt vagy más okból bevételkiesés, betegség, eltartottak stb. A szükséges adatokat részben a bírsághatározatból tudod kitölteni, másrészt saját személyes adataid ismeretében.

A határozatot hozó rendőrkapitányság adatai szerepelnek a határozatban.

2020. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!