Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi időn belül kérhető...

Mennyi időn belül kérhető közigazgatási bírság részletfizetése?

Figyelt kérdés

A helyszinen buntettek meg, igy keszhez is kaptam a papirt illetve a csekket. A papiron az all hogy 30 napon belul kell befizetnem. Viszont a Police.hu-n nem tudom tlejesen ertelmezni ezt a szöveget.


Kérhető-e részletfizetés vagy fizetési halasztás?


Igen, írásban, fizetési határidőn belül (a határozat átvételétől számított 53 naptári napon belül), 3000 forint összegű illteték illetékbélyeggel, vagy átutalással történő megfizetésének igazolása mellett, egy rövid indokolással kérhető részletfizetés, vagy a bírság fizetési határidejének elhalasztása.


Most jutottam el sajnos odáig hogy kérelmet beadjam, viszont pár napom van már csak hátra a 30 naphoz, de a bírságos papírom számít a határozatnak vagyis 53 napom van akkor?

Köszönöm a segítséget!


2018. jan. 4. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
15-30 nap ha jól tudom
2018. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ a 30 nap biztos de én a határozat keszhezvetelet nem tudom értelmezni mert az 53 nap és ma van a hatarido a befizetesre és csak holnap reggel lesz alkalmam feladni a kerelmet!
2018. jan. 5. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!