Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges egy kétévestől...

Hogy lehetséges egy kétévestől elvárni, hogy maszkot húzzon a repülőn?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, hogy egy családot kitettek a repülőről, mert a 2 éves gyerekükre nem sikerült ráadni a maszkot. A maszkviselés két éves kortól kötelező a légitársaságon. A cikk kommentelői nagy meglepetésemre elég eltérő véleményen voltak. Egyik fele szerint meg kell felelni a szabályoknak, ha a maszkot nem sikerül ráadni a kétévesre akkor ne is repüljön a azzal a légitársasággal. Másik fele szerint nem normális a szabály, betarthatatlan. Arra számítottam, hogy az emberek 99%-a a nem normális szabályt kritizálja. Egy 2 éves nem funkcionál úgy, mint egy nagyobb gyerek. Egy 17 évesnek meg lehet tiltani az alkoholt, mert felfogja, de egy 2 évesnek nem lehet ugyanúgy kőbe vésett szabályokat hozni. Mi történik ha menet közben leszedi magáról a maszkot? Pénzbüntetés a szülőknek? Kényszerleszállás? Már csak azért sincs értelme az egésznek, mert utazás közben az emberek esznek. Kíváncsi vagyok hány és milyen embereknek sikerült a légitárságnál ezt a szabályt meghozniuk. Lefogadom ők szoktak a néptelen utcákon maszkban futni. Olyan mintha az embereket elhagyta a józan ész és a pánik lett úrrá. Hogy egyes légiutaskísérők, utasok és kommentelők ezt elfogadhatónak és normálisnak tartják. Azt el tudnám fogadni, hogy a légitársaság alapból nem engedi a 6-7 évnél fiatalabbakat a repülőre felszállni. Csak az ugye nagyobb veszteség nekik.

2020. dec. 15. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
én is olvastam. A szabály az szabály. Továbbá nem kéne utazgatni a járvány csúcsán, ráadásul Amerikában a legsúlyosabb a helyzet.
2020. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Az a gond ezzel a hírrel, hogy csak a szülők nézőpontját ismerjük, nem tudni valójában miért rakták ki a családot. Simán lehet, hogy nem a gyerek miatt, hanem a szülők voltak, akik nem akarták viselni a maszkot és állandó evés-ivással próbálták ezt indokolni.

Ezek az Orbanok képesek hazudni... :) (Orban-nak hívják a családot azok kedvéért, akik nem olvasták a cikket)

2020. dec. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Odafigyelést, energiát, rákészülést kíván, de rokonságom tapasztalatai alapján kellő biztonsággal lehet egy dacosabb kétévest is felkészíteni a maszkviselésre. Kedvenc dínós maszk, játékos rávezetés, jutalmazás, ezek egy része akár már napokkal utazás előtt elkezdhető. Ráadásul a hírek alapján nem volt egy halaszthatatlan utazás, szóval ha a felkészülési fázis eredménytelenséggel fenyeget, vissza is lehet táncolni.


Ezzel együtt a légitársaságnál is van mit csiszolni az előírásokon, de ha világosan le vannak fektetve a szabályok, akkor nem gondolom, hogy a többi utas biztonsága érdekében meghozott, ám rugalmatlanra sikeredett szabályoktól való hirtelen eltérés volna az elvárható sztenderd.

2020. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha igaz, akkor a légikísérők voltak túl aktívak, mert 5 éven alul valóban nem kötelező a maszk viselése a WHO javaslata alapján, de 1) ez nem egy parancs, amit mindenkinek be kell tartania, hanem egy javaslat és a légitársaságok maguk döntenek mit várnak el 2) a légitársaság visszatérítette a jegyek árát a családnak.
2020. dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem sántít az egész "szegény magyar családot szopatják a gonosz külföldiek" sztori.
2020. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha ez így volt a baj, akkor gyönyörű szűlők és még szebb gyerek nevelés amit idáig elértek.

Mi az hogy a gyerek mondja meg hogy mit csinálhat?

Na az ilyenekből lesz az hogy leköpi, megrugja és megveri a tanárt is később, mert neki mindent lehet.

2020. dec. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Az meg a vitakultúra csúcsa, hogy írok egy tapasztalaton alapuló véleményt, aztán pár ember odabåsz pár piros kezet és le van tudva a véleménycsere. Holott igencsak kiváncsi vagyok a 3-as válasz lepontozása mögötti érvekre, hátha más megvilágításba kerül a téma számomra. De nem, megy az óvodás szintű fekete pont osztogatás.
2020. dec. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
53%
Az az érv hogy egy 2 éves kisgyerek fejére akarsz maszkot húzni,ez által veszélyeztetni a kicsi egészségét te covid szekta hívő...
2020. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát mínuszban pl nem rossz néptelen utcán túlméretezett szemig húzott maszkban futni, mert elkerül az arcüreggyulladás. Ha nagyon hideg van akkor szerintem ezért veszik fel egy idő után. Legalábbis én ha fázik az arcom felhúzom a garbónyakat az arcomra. De az elején nem kell. Szegény kisgyerek egyébként én inkább parás voltam eleinte a vírustól, de ezek a covid szektások tényleg olyan érzéketlenek mindenhol, hogy már ideges lettem és basszus nem érdekelnek a hülyeségeik.
2020. dec. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
24%
Az elején én hittem a média hazugságainak, de aztán idővel rájöttem a nemzetközi események kapcsán hogy az egész egy hatalmas biznisz egy szűk rétegnek🤷🏼‍♀️
2020. dec. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!