Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért éri meg/jók a forgózsámo...

Miért éri meg/jók a forgózsámolyos kamion szerelvények?

Figyelt kérdés
Sokkal nehezebb velük tolatni. Jó, nyilván ha egyszer megtanulja az ember, akkor már könnyű lesz, de például egy nyergessel, vagy tandemmel ez könnyebb. Szerintem sokkal több árut sem lehet velük szállítani. A kérdésem főként a pótokra szól, mert az együtthordó kamionok lényegét értem.

2020. dec. 28. 22:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Melyik?
2020. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#8:

" de kétlem hogy annyival jobb lenne pótossal, ott meg maga a gépes része farol nagyot meg van íve."

Semmivel nem farol nagyobbat, mint egy kármilyen sima 9 méteres (18 raklapos) teherautó. Sőt ha 3 tengelyes akkor a rövidebb tengelytáv és a kormányzott C tengely miatt még kisebbet farol, mint egy sima 9 méteres teherautó.


#10:

"Egyem meg a pici lelkét annak aki belinkelte azt a schaniát! "


Milyen jó lett volna, ha felfogod a link előtti mondatot. :D

2020. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#10: már elnézést, de a dolly meg a forgózsámolyos pótkocsi nem egy és ugyanazon az elven működik? csak náluk hosszabb, egy félpótkocsiból lett egy 15 vagy mennyi méteres forgózsámolyos pótkocsi, és úgy tudom létezik ugyan ilyen pót gigaliner kivitelben, ahol fix a dolly, vagyis nem lehet széthúzni, akkor az meg végképp f.zs.-os pót (már unom a szóismétlést :D)
2020. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13, ilyet nem szabad mondani :D


c8.alamy.com/comp/HXX3PN/salo-finland-july-17-2016-steel-grey-volvo-fh-truck-and-db-schenker-HXX3PN.jpg

2020. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!