Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nincs idom vonatjegyet...

Ha nincs idom vonatjegyet venni, de van jegykiado automata, vehetek a vonaton jegyet?

Figyelt kérdés
Babakocsival jottem haza ma, es az utolso pillanatban ertem az allomasra, nem tudtam jegyet venni. Elmondtam az ellenornek is, o akart adni jegyet 7000-ert, az 1400helyett. Mondta, hogy vagy ez, vagy leszallunk. 7000et megsem akartam kifizetni, leszalltunk. Azt mondta mivel volt jegykiadas, o nem tud siman jegyet adni a vonaton csak potjeggyel. Leszallas utan eszembe jutott az, hogyha felszallok egy megalloban, es nem tudtam jegyet venni, az nem lehet ilyenkor megoldas, hogy kerek jegyet olyan helyrol, ahol nincs jegykiadas az allomason? Termeszetesen elobbi allomastol vennem, minthogy felszalltam, tehat tobbet is fizetnek igazabol, mint alapbol kellett volna. Ez lehet megoldas, ha megegyszer ilyenbe keverednek eletem soran? (Nem tervezek, csak ki tudja😁)
2020. dec. 29. 22:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
50%

Vehetsz, a pótdíj megfizetése után.

Hogy másik állomástól adjon jegyet, az nem szabályos, de ha jófej a kalauz, akkor felajánlja. De szerintem az is teljesen érthető, hogy nem szívesen kockáztatja az állását a kedvedért.

Így is örülhetsz, hogy csak leszállított és nem kellett pótdíjat fizetned.

2020. dec. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!